Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Kaszubskim Klubem HDK PCK zaprasza serdecznie osoby pełnoletnie na zbiórkę krwi przy PCKZiU w Pucku.
Tym razem akcja będzie wyjątkowa ze względu na pomoc, której pragniemy udzielić Mieszkowi z Wejherowa.

4 października 2022 r. od godz. 9.00 do 13.00 będzie można oddać krew ze wskazaniem:
Mieszko Schwann
Oddział Chemioterapii Onkologicznej Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
80-952 Gdańsk, ul. Dębinki 7

Czytaj więcej...

Przekonali się o tym młodzi turyści z klasy 2TE (oraz dwie osoby z innych klas), którzy zwiedzali Warszawę w dniach 20 - 22 września. Wycieczka należała do tych, które na pewno się zapamięta. Moc wrażeń i emocji była dość urozmaicona, ponieważ oprócz zwiedzania, dostąpiliśmy uczty kulturalnej w Teatrze Narodowym na spektaklu "Piknik pod Wiszącą Skałą", a także spacerowaliśmy po zakątkach stolicy nocą.

Czytaj więcej...

Piątek 30.09 będzie dniem piżamy, gdyż wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży.

Przyjdźcie do szkoły na znak solidarności z chorymi w piżamie, szlafroku lub w dresie, opasce do snu, z poduszką lub z misiem

 

 

Czytaj więcej...

22 września 2022 r. klasa 1 TLB wybrała się na wycieczkę integracyjną do Gdyni. Odwiedziliśmy punkty turystyczne ważne dla miasta, a następnie udaliśmy się do Muzeum Emigracji, w którym młodzież miała okazję zapoznać się z ważnymi wydarzeniami dotyczącymi historii Polski. Bardzo aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu wypełniając karty pracy zaproponowane przez placówkę.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na rozrywkę w JumpCity Gdynia.

Na koniec poczęstunek w McDonalds i szczęśliwy powrót do domu.

W dniach 12 – 16 września odbyła się szkolna wycieczka dla uczniów klasy 4 TE p, 3 TE, 4 TL g oraz przedstawicieli klas 3 TL, 4 TI g, 4 TM g pod opieką nauczycielek: Mireli Maciejewskiej, Ingi Nawrockiej – Ellwart, Beaty Wochny i Anny Nowak.

Poznaliśmy zabytki, historię i ciekawe miejsca Wrocławia i Krakowa, zwiedziliśmy Kopalnię Soli „Wieliczka”, doznaliśmy ekstremalnych emocji w Energylandii oraz była chwila refleksji na Jasnej Górze.

Czytaj więcej...

Klasa 1 TŻiUG miała okazję zapoznać się z ofertą oraz poznać zasady funkcjonowania Restauracji pod Złotym Lwem i Pierogarni Mąka i Woda w Pucku.

Uczniowie zostali zaproszeni do sal konsumenckich oraz kuchni. Mieli też okazję uczestniczyć w pokazie sporządzania dań z ryb oraz - chętni - w warsztatach sporządzania potraw.
Była to także możliwość rozmowy z szefami kuchni.

Warto napomknąć, że w Restauracji pod Złotym Lwem prym w kuchni wiedzie absolwentka naszej szkoły.

Wycieczki dydaktyczne są ciekawą formą realizacji podstawy programowej. Był to bardzo wartościowy czas.

Klasa 1 b, ucząca się w zawodzie kucharz, przedwczoraj miała możliwość zapoznania się ze wszystkimi aspektami działania restauracji McDonal's.

Czytaj więcej...

W sobotę 17 września na wodach Zatoki Puckiej w Swarzewie odbyły się regaty klasy Puck w randze mistrzostw województwa pomorskiego zrzeszenia LZS połączone z regatami o Puchar Wójta Gminy Puck oraz o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowo.

W zawodach wzięło udział 12 załóg, jako sekcja żeglarska POSM w Pucku wystawiliśmy 2 załogi składające się z uczniów (i 2 absolwentów) PCKZiU z czego załoga w składzie: sternik - Adrian Brzeski, załoganci: Michał Ślązkiewicz, Tomasz Tempski zajęła pierwsze miejsce w kategorii mistrzostw województwa pomorskiego a druga załoga: sternik - Dawid Jeka, załoganci: Adrian Jeka, Szymon Szymański zajęła trzecie miejsce w kategorii regat o Puchar Wójta Gminy Puck.

Czytaj więcej...

Zapraszamy klasy gastronomiczne do udziału w wycieczce do Farmy Dyń.

Dojazd i powrót autokarem, 3-godzinne warsztaty na farmie (8:00-15:00).

W programie:

  • warsztaty o dyni,
  • wycinanie dyń,
  • poszukiwanie dyń w polu kukurydzy,
  • zawody z dynią w roli głównej,
  • babeczka dyniowa z herbatką,
  • ognisko z kiełbaskami.

Zapisy u Pań: Klaudii Janus-Głogowskiej, Anny Zwierskiej-Dampc i Ewy Kowalskiej.

Ilość miejsc ograniczona.

ZEBRANIE Z RODZICAMI 15.09.2022 klasy 1

kiermasz 1

1 września 2022 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie klas pierwszych zebrani na sali patio szkoły zostali uroczyście przywitani przez Dyrektora i grono pedagogiczne w asyście pocztu sztandarowego i hymnu panśtwowego.

Dyrektor przedstawił kierownictwo szkoły, pedagogów i samorząd uczniowski a także wychowawców klas pierwszych, życząc owocnej iprzyjemnej nauki w murach naszej szkoły.

Czytaj więcej...


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

librus

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo