17 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Muzealnika klasa II TE w ramach języka kaszubskiego skorzystała z zaproszenia Muzeum Ziemi Puckiej na Dzień Otwarty w "Szpitaliku". Zwiedziliśmy cały "Szpitalik": warsztat szewski, krawiecki, stolarski i kuźnię. Czekała na nas nauka puckich nut w szkolnych ławach, a nawet wizytacja z kuratorium. Bawiliśmy się haftem kaszubskim, tworząc pudełka ozdobione elementami haftu. Bardzo nam się podobało!
Konkurs otworzyła Dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej, Pani Barbara Kos-Dąbrowska. Wśród zgromadzonych gości zasiadły: Pani Iwona Domachowska - Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Pucku, Pani Gabriela Albertin - Główny Specjalista ds. Oświaty w Urzędzie Miasta Puck oraz Pani Maria Kisielewicz z Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej.
Uczniowie z kilku klas pod opieką pań Teresy Cebuli, Agnieszki Kreft, Joanny Renusz i Agnieszki Grucza-Tomkiewicz udali się do Muzeum Stuthoff w Sztutowie.
W ubiegłym tygodniu, w dniach 9 – 13 maja, w powiecie gliwickim odbyła się polsko – niemiecka konferencja „Przeszłość i przyszłość naszego kontynentu”. W spotkaniu uczestniczyła delegacja z powiatu gliwickiego, powiatu Calw i powiatu puckiego. Oprócz starostwa wzięło w niej udział sześciu uczniów z każdego wymienionego powiatu, w tym z naszego dwoje uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Pucku, uczeń i uczennica z Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie, a naszą szkołę reprezentowałyśmy my: Martyna Stromska i Wiktoria Stencel z klasy 3 TE p.
Zapraszamy na akcję krwiodawstwa wszystkie zdrowe osoby od 18-tego roku życia wraz z dowodem tożsamości.
31 maja od 9.00 do 13.30 będzie na Was czekał krwiobus z załogą z RCKiK w Gdańsku. Naszym partnerem jest Kaszubski Klub HDK PCK z Połchowa.
W słoneczny wtorek, 26 kwietnia, klasa 2TE udała się na wycieczkę „Śladami Kamerdynera” inspirowaną książką i filmem „Kamerdyner”. Uczniowie zwiedzali pałace i zamki powiatu puckiego, które związane są z historią rodów niemieckich na Pomorzu. Podczas zwiedzania miejsc można było dowiedzieć się o wielu ciekawych historiach, ale również zweryfikować prawdę historyczną z fikcją literacką oraz wizją reżyserską. Wycieczkę poprzedził seans filmowy, więc zweryfikowanie różnic nie było dla uczniów trudnym zadaniem.
Miejsca przez nas odwiedzone: Pałac w Sławutówku oraz grób małżeństwa von Below, pałac w Celbowie i groby rodu Rodenacker, Piaśnica, zamek w Krokowej, pałac w Kłaninie, zespół folwarczny w Starzyńskim Dworze i grobowiec rodu von Grass, zamek w Rzucewie.
W piątek 29 kwietnia 2022 roku uczestniczyliśmy w uroczystości zakończenia szkoły dla uczniów klas czwartych techików.
Najlepsi absolwenci za sukcesy zarówno ścisle edukacyjne jak i zawodowe zostali uhonorowani nagrodami: Starosty, Dyrektora i wychowawcy. Również kapituła wychowania fizycznego w oryginalnym stylu nagrodziła uczniów, którzy zdobyli zaszczytne miejsca w różnych dyscyplinach sportowych.
„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” – św. Jan Paweł II.
Ogromna radość zawitała w Zamku Jana III Sobieskiego w Rzucewie!
8 kwietnia uczniowie klasy 1TŻIUG/1TP wraz z opiekunką, panią Joanną Renusz odwiedzili rodziny z Ukrainy przebywające w hotelu.
Jak zwykle, uczniowie Oksfordu zareagowali natychmiastowo! Dzięki szybkiej akcji Szkolnego Koła Wolontariatu - po złotówce od każdego ucznia, klasy zebrały fundusze, a ilość wpłat zapewniła nam właściwe przygotowanie wypieków. Reprezentacja naszej szkoły zawiozła smakołyki do Rzucewa i wspólnie z Uchodźcami spędziła czas przy kawie i herbacie.
Dziękujemy za zaangażowanie klasie 1 TŻiUG/1TP! Dziękujemy Pani Grażynie Czernickiej, pod okiem której powstały babeczki i ciasta!
Dziękujemy Pani Joannie Renusz za wspaniałą inicjatywę!
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym
Public Speaking Contest
I etap:
Eliminacje szkolne odbędą się w poniedziałek
16 maja 2022 r. w Sali 207 C o godzinie 9.00.
Godzina zakończenia zależy od ilości zgłoszeń