"Niech dobro zakwitnie!" - pod tym hasłem odbywa się tegoroczna akcja Pól Nadziei. I wiecie co? Nasze żonkile, które posadziliśmy w październiku - zakwitły! Są piękne i cieszą oko, ale przede wszystkim symbolizują nasze wsparcie dla pomorskich hospicjów.

Od 18 kwietnia rusza cykl różnych działań - każdy może pomóc tak, jak chce: wesprzeć hospicja finansowo, wziąć udział w marszobiegu, czy obejrzeć materiały przygotowane on-line w jednodniowej telewizji 25 kwietnia na stronie internetowej https://www.polanadzieinapomorzu.pl/ Szczegóły na plakatach.

Szkolne Koło Wolontariatu

19 marca o godz. 12.10 klasa 3TL odbyła wirtualną "lekcję z życiem" pod patronatem DKMS. Podczas webinaru uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat dawstwa szpiku.

Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Nasza szkoła od lat współpracuje z fundacją, organizując rejestracje. W zeszłym oraz w roku bieżącym jest to niemożliwe i dlatego proponujemy rejestrację na odległość.

„W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi min. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.”

Zamów pakiet rejestracyjny i zostań dawcą: https://www.dkms.pl/dzialaj/zostan-dawca

19 kwietnia mija 78 rocznica wybuchu powstania w getcie żydowskim w Warszawie. PCKZiU w Pucku zostało zaproszone do upamiętnienia wydarzenia oraz pogłębienia wiedzy na temat powstania. Dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych powstał film „Muranów – Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców.

Czytaj więcej...

13 kwietnia dwie reprezentantki Samorządu Uczniowskiego PCKZiU w Pucku, Ania Krajewska i Dagmara Mienik, wzięły udział w Konsultacjach strategii RP na rzecz młodego pokolenia.

Oto relacja Ani i wrażenia Dagmary:

Czytaj więcej...

Szkoły i placówki nadal pracują zdalnie – przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia

Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.

Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Ograniczona jest również praktyczna nauka zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 12 kwietnia 2021 r.

 Źródło: MEiN

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

Public Speaking Contest

Czytaj więcej...

ŚWIADECTWA POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE W ZAWODZIE DLA SESJI STYCZEŃ – LUTY 2021
MOŻNA ODBIERAĆ W SZKOLE OD 9 KWIETNIA 2021 R.

INFORMACJA MEN DOTYCZĄCA  PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU
I MŁODOCIANYCH PRACOWNIKÓW

Do 11 kwietnia br. ograniczona będzie praktyczna nauka zawodu organizowana przez szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe. Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, będą prowadzone zdalnie – o ile z programu nauczania wynika taka możliwość.

Ponadto do 11 kwietnia br. młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19(Rozporządzenie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw).

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Fundacja OMNIBUS we współpracy z kadrą specjalistów z branży Transport-Spedycja-Logistyka, X3D Sp. z o.o. z Bytowa zajmującą się dystrybucją drukarek 3D, dysz, złączek i filamentów oraz producentem profesjonalnego oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw ILUO Sp. z o.o. z Piaseczna przeprowadzi w dniach 29.03 – 30.04 projekt edukacyjny pod nazwą Wirtualne Praktyki skierowany do klas II TL oraz II TE.

Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy UCZNIÓW klas ÓSMYCH wraz z RODZICAMI do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

  • Gdzie? PCKZIU w Pucku, Gabinet Pedagoga.
  • Kiedy? WTORKI i ŚRODY, w godzinach 10-13; zaczynamy w drugim tygodniu kwietnia.
  • W jakiej formie? Spotkania indywidualne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

DO ZOBACZENIA!

Wyobraź sobie, że możesz przeprowadzić rozmowę video z kim tylko chcesz. Kogo byś zaprosił?

I dlaczego? Byłaby to postać z przeszłości czy może przyszłości? A może ktoś z obecnych czasów przykuł twoją uwagę? 

Zachęcamy uczniów klas I i II do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego THE PROJECT COMPETITION 2021 - „Who will you invite to your video call?”.

Czytaj więcej...


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

librus

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo