UWAGA ROLNICY

 

W niedzielę, 04 grudnia 2022 roku, w świątecznej atmosferze odbyło się uroczyste zakończenie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w kwalifikacjach: MOD.03 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych oraz ROL.04 Prowadzenie produkcji rolniczej w zawodzie rolnik. Po 15 miesięcznych zmaganiach edukacyjnych słuchaczki i słuchacze, w rekordowej liczbie 59 osób, z dumą odbierali dyplomy i zaświadczenia.

 

Czytaj więcej...

Dnia 21.12.2022o godz. 17;00 w Kaplicy Werblini
odbędzie się msza św. za śp. Jana Kownatke

msza

Ze smutkiem informujemy, że tragicznie odszedł nasz słuchacz Jan Kownatke.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 03.12.2022r. o godz.11;00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Starzynie.

załoba

Łączymy się w bólu z najbliższymi Mu osobami. Trudno znaleźć słowa pocieszenia... W wierszu wyrażamy słowa potężnego bólu, ale również otuchy...

Choć trudno zrozumieć
I myśli ubrać w słowa...
Choć łzy się cisną
I krzyk rozdziera duszę...
Choć już Cię nie ma
I w sobotę nie wrócisz do szkoły...
Choć żal wciąż trzyma
I nie ma naszej zgody...
Jasiu, niech z Tobą się śmieją anioły!
Bo, kto Cię poznał,
dziś łzy wylewa szczere.
Twój uśmiech i dobre słowo
W pamięci tych, co na ziemi zostali...
I choć Cię, Jasiu, nie zobaczymy już więcej...
To wiemy, że w niebie jest szczęśliwe Twoje serce.

Spoczywaj w pokoju, Janku!

Dyrekcja, pracownicy, uczniowie i słuchacze
Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Pucku

Wejherowo 11.11.2022W dniu 11 listopada 2022 r. klasa II SA odbyła zajęcia wyjazdowe w Wejherowie. Głównym tematem było zapoznanie się z działaniem samorządu terytorialnego, w tym głównie z działaniem samorządowych instytucji kultury. Z tego też względu nasza wizyta w Wejherowskim Centrum Kultury, a ściślej Filharmonii Kaszubskiej. Jest to osoba prawna powołana przez Miasto Wejherowo dla realizacji celów kulturalnych. Z racji Święta Niepodległości słuchacze uczestniczyli też w koncercie Edyty Geppert. Pomimo, że ten rodzaj muzyki nie zawsze trafia w gust młodych słuchaczy, to interpretacja tekstów popełniona przez Edytę Geppert, zrobiła ogromne wrażenie. Szczególne wzruszenie słuchaczy przywołały piosenki : "Piosenka o Bośni" (Ludzie giną), "Nie żałuję", czy też przebój "Kocham Cię życie"Wejherowo 11.11.2022A

Tekst: Piotr Czerwiński

 

Witamy w szkole!!! 10 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Słuchacze zebrali się w sali konferencyjnej naszej szkoły, gdzie przywitał wszystkich wicedyrektor Grzegorz Pałucki. Zapoznał słuchaczy z opiekunami klas, organizacją Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku oraz obowiązującymi zasadami funkcjonowania Szkoły dla Dorosłych. Od września 2022 w szkołach dla dorosłych rozpoczęło kształcenie 242 nowych słuchaczy. Cała społeczność szkolna liczy 438 słuchaczy, którzy kształcą się w Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Policealnej oraz Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń i realizacji planów życiowych. Maturzystom i przystępującym do egzaminów zawodowych „ połamania pióra” oraz pozytywnych wyników. Powodzenia!!! Trzymamy za Was kciuki !!!

Czytaj więcej...

NABOR 2022

W piątek 24.06.2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły słuchaczom Szkoły Policealnej w zawodzie technik administracji. Po dwóch burzliwych latach zdobywania wiedzy (zdalnie, stacjonarnie), wycieczkach, wykładach, zwieńczonych egzaminem zawodowym, 17 słuchaczy ukończyło szkołę.

Czytaj więcej...

zr

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
DLA KLASY II TECHNIK ADMINISTRACJI
ODBEDZIE SIĘ 24.06.2022
O GODZINIE 16;00 budynek „C”

                                                             Zapraszamy

W dniu 13 maja 2022 r. słuchacze klas I i II szkoły policealnej w kierunku technik administracji odbyli lekcję wyjazdową.

Tematem lekcji było zapoznanie się z działaniem spółek komunalnych oraz samorządu gminnego.

Pierwszym punktem lekcji była wizyta w spółce komunalnej w Łężycach zajmującej się przyjmowaniem, sortowania, odzyskiem oraz składaowaniem odpadów konunalnych. Została ona założona przez 7 gmin wraz z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Obszar obsługiwany przez Eko Dolinę to miasta i gminy: Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, gmina Wejherowo, Kosakowo, Szemud i Luzino.

Czytaj więcej...

wycieczka

UWAGA

zyczenia

images21 listopada br. słuchacze oraz kadra szkół dla dorosłych przeżyli ucztę kulturalną. Sztuka "Ghost" w Teatrze Muzycznym w Gdyni dostarczyła wielu wrażeń. Były łzy wzruszenia, ale i te ze śmiechu.
Dzieło dotyka motywu miłości silniejszej od śmierci oraz tęsknoty za ukochaną osobą. Wykonanie muzyczne aktorów oraz orkiestry zapierało dech w piersiach. Najwyższy poziom spektaklu zapewniły również ciekawe efekty specjalne.
Owacje na stojąco potwierdziły zachwyt widzów.

image001

 

Nasi słuchacze KKZ Rolnik 8 października 2021 uczestniczyli w pokazie zorganizowanym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu w ramach operacji

Pomorskie partnerstwa do spraw wody”, dotyczącego efektywnego gospodarowania zasobami wody w rolnictwie i na terenach wiejskich.

Zobaczyliśmy maszyny rolnicze przedstawiające wystandaryzowane zabiegi uprawowe, sprzyjające ochronie wody w glebie i poprawie jej właściwości sorpcyjnych.

Czytaj więcej...


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo