W dniu 08.06.2017 uczniowie klasy I technikum mechanicznego wraz z opiekunami Andrzejem Zielińskim i Markiem Labuhn udali się do Władysławowa. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z możliwościami i usługami jakie świadczy pobliska stocznia „Szkuner” na rzecz środowiska lokalnego i nie tylko, gdyż obecnie remontowane są tu trzy jednostki holenderskie.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali oprowadzającego nas po stoczni Dyrektora Marcina Ryngwelskiego – tu ciekawostka wystąpił w programie tv „Kryptonim szef”, który to aby być bliżej załogi i ich problemów codziennych, odpowiednio ucharakteryzowany wciela się w rolę nowego niedoświadczonego pracownika.

Opowiadając młodzieży o swojej ścieżce kariery wielokrotnie powtarzał co z jego punktu widzenia nie tylko jako dyrektora, (gdyż jest nim zaledwie 2 lata) jest najważniejszy dla przyszłego technika mechanika……rysunek techniczny, matematyka i języki obce.

Tak naprawdę uczniowie mieli możliwość skonfrontowania tego czego się uczą w szkole z tym co w późniejszej pracy zawodowej będą wykonywali chociażby jako przyszli stoczniowcy – gdyż jest to profesja szerokoprofilowa.

Powtarzając słowa Dyrektora, że praca stoczniowca nie jest łatwa, ale za to różnorodna, męska i przynosząca satysfakcję dla ludzi z pasją i kochających morze. Należy także dodać, że coraz bardziej doceniana nie tylko za granicą ale i w Polsce.

Opracował:

Marek Labuhn

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo