Wizyta uczniów w Langowski Shipping

W ramach rundy finałowej konkursu Młody Lean Lider biorący w nim udział uczniowie klasy I TL trzykrotnie odwiedzili Langowski Shipping. Jest to założona w 2004 roku przez Panią Halinę Langowską firma rodzinna specjalizująca się w odprawach celnych i kompleksowych usługach spedycyjnych ładunków kontenerowych.

Pani Langowska w swojej firmie zatrudnia wielojęzyczny zespół specjalistów, w celu umożliwienia aktywnej współpracy z siecią międzynarodowych klientów i partnerów, głównie w Europie i Azji. Dziś jej firma oferuje: Fracht Morski, Odprawy Celne, Transport Drogowy, Transport Intermodalny, Zarządzanie Projektami oraz Zarządzanie Łańcuchem Dostaw dla polskich i międzynarodowych klientów na całym świecie.

Podczas pierwszych dwóch pięciogodzinnych wizyt Pani Aleksandra Gdanietz (Forwarding Manager) oraz Pan Leszek Zelewski (LCL Manager), na przykładzie przygotowanego zadania, w przystępny sposób przedstawili uczniom formuły Incoterms, a w szczególności formułę CIF i FOB (FOR), a także DDU. Zaprezentowali też cały proces związany z przepływem towaru i dokumentów.

Przed kolejną wizytą przyszli logistycy przygotowali prototyp symulacji formuł CIF, FOB, FOR i DDU, którą przedstawili swoim opiekunom w Langowski Shipping. W trakcie trzeciego spotkania symulację uzupełnili o proces wymiany dokumentów. Na zakończenie ostatniej wizyty uczniowie zwiedzili firmę.

Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Halinie Langowskiej za umożliwienie wizyty w LSH, a Pani Aleksandrze Gdanietz i Panu Leszkowi Zelewskiemu za poświęcony czas i przekazanie bardzo cennej wiedzy. Liczymy na kontynuację współpracy, nie tylko w ramach konkursu Młody Lean Lider.

Kolejnym etapem konkursu będzie udoskonalenie symulacji, przygotowanie prezentacji oraz instrukcji. Symulacja zostanie przedstawiona podczas finału na Uniwersytecie Gdańskim 19 czerwca br.

3 etap konkursu Młody Lean Lider W ramach rundy finałowej konkursu Młody Lean Lider (www.leaneducation.pl) biorący w...

Opublikowany przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku na 10 maja 2017

informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo