Klasa IIITŻiUGg oraz klasa 2b Kucharz uczestniczyły w wycieczkach dydaktycznych w ramach przedmiotów Napoje gorące na bazie espresso oraz Pracownia gastronomiczna i Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem.

Pierwsza z klas miała okazję uczestniczyć w warsztatach parzenia kawy w Primaverze Jastrzębia Góra. Uczniowie spotkali się z Kierownikiem gastronomii - Panem Piotrem Myśliszem oraz Specjalistą ds. HR & Employer Brandingu - Panią Michaliną Sobczak. Mieli okazję zwiedzić restauracje, kawiarnie oraz sale konferencyjne oraz porozmawiać z praktykami na temat działalności tych działów. Częścią integracyjną wycieczki była godzinna gra w bowling.

Kolejnym punktem wyjazdu klasy III TŻiUGg była wizyta w Barze MAX oraz Domu Whisky w Jastrzębiej Górze. Tam zaopiekował się nami Manager Baru, który opowiedział o prężnej działalności sieci Barów MAX oraz pracy barmanów. Mieliśmy okazję odwiedzić też słynny Dom Whisky.Degustacja drinków bezalkoholowych była wisienką na tym torciku.

Klasa 2b Kucharz, dwa dni później, również gościła w Primaverze. Tutaj program wycieczki był nieco inny. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mieli okazję uczestniczyć w wykładzie Pani Dietetyk - Magdaleny Maciejewskiej- Cebulak. Rozmawiali również z szefami obu kuchni Primavery. Główny szef kuchni okazał się absolwentem naszej szkoły. Bardzo miło zrobiło nam się z tego powodu. 

Uczniowie zwiedzili kuchnie, restauracje, kawiarnie, magazyny oraz część konferencyjną.

Wymieniona klasa miała również okazję gościć w Hotelu Szafir*** w Jastrzębiej Górze oraz w Zewie Morza. Tam także zapoznano nas z częścią gastronomiczną, noclegową i konferencyjną. Część integracyjną wycieczki stanowił spacer szlakiem atrakcji Jastrzębiej Góry.

Zapraszamy do fotorelacji
Anna ZwierskaDampc , Agnieszka Żygadło, Katarzyna Wesserling

 

 


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo