10 listopada w przeddzień obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku obradowała komisja konkursowa, która miała za zadanie wybranie najciekawszych prac nadesłanych na konkursy - plastyczny i fotograficzny o tematyce historycznej.
 
Konkurs plastyczny organizowano pod hasłem "JAK RODZIŁA SIĘ WOLNA POLSKA - 1918-1922?", a mottem przewodnim były słowa ks. Piotra Skargi - " KTO OJCZYŹNIE SWEJ SŁUŻY, SAM SOBIE SŁUŻY". Miłośnicy fotografii mieli za zadania zmierzyć się z tematem i wykonać fotografie pt" MIEJSCA PAMIĘCI W POWIECIE PUCKIM ZWIĄZANE Z ODZYSKANIEM PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI" (II Rzeczpospolita).
Jury pracowało w składzie: Renata Myczkowska - nauczyciel historii (przewodnicząca), Magdalena Rutkowska ze Starostwa Powiatowego w Pucku, Amadeusz Walke - fotografik, Ewa Smuga - Keller z wykształcenia m.in plastyk, Dariusz Knitter nauczyciel geografii i miłośnik fotografiki. Nad przygotowaniem ekspozycji prac czuwał pomysłodawca i koordynator konkursu Jan Trofimowicz. Pracom komisji bacznie przyglądał się dyrektor PCKZiU w Pucku Kazimierz Czernicki.
 
 
Łącznie na konkurs fotograficzny wpłynęło 30 prac, a jury przyznało następujące miejsca:
 
W gronie uczniów z klas I- III szkół podstawowych przynzano jedynie miejsce I a zdobyła je: Jagoda Dombrowska.
 
W kategorii uczniów z klas IV - VI zwyciężył Kacper Margol z SP w Łebczu, II miejsce zdobył Tytus Joachimiak - Szpinda z SP w Połczynie, III - Igor Neubauer z SP w Połczynie, wyróżniono ponadto pracę Zofii Ławniczak również ze Szkoły w Połczynie. 
 
W kategorii klas VII - VIII zwyciężył Jakub Burstert z SP w Gnieżdżewie przed Danielem Sołtysiakiem z SP w Połczynie oraz Natalią Labun z SP w Mrzezinie.
 
W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych zwyciężyła praca Sary Leszczyńskiej, II miejsce zdobył Damian Malottki, III Anna Mach, natomiast wyróżnienie otrzymał Adam Gackowski.
 
Wszyscy w/w uczniowie kształcą się w PCKZiU w Pucku. W kategorii uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi zwyciężyła praca Łukasza Parchem, II miejsce zdobyuł Karol Bochentin, III miejsce zdobyła Paulina Kościelniak a wyróżnienie Barbara Mączka - wszyscy to uczniowie SOSW w Pucku.
 
W konkursie plastycznym w kategorii klas I - III zwyciężyła Aleksandra Trofimowicz z SP Małe Morze w Pucku, przed Hubertem Grzenkowiczem z SP w Połchowie i Julią Szynszecką z SP w Swarzewie.
 
W kategorii klas VI - VI zwyciężyła Lena Koss z SP w Połchowie, II miejsce wywalczył Tytus Joachimiak - Szpinda z SP w Połczynie, III miejsce dla Julii Maszke z SP w Swarzewie a wyróżniono pracę Nikoli Busz z SP w Żelistrzewie.
 
Wśród uczniów klas VII - VIII zwyciężyła Marta Renusz z SP w Żelistrzewie przed Karoliną Mudlaff z SP w Pucku i Pauliną Nadolską z SP w Łebczu.
 
W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych zwyciężyła Dominika Pulczyńska przed Adrianną Rylik i Łukaszem Gruba - wszyscy to uczniowie PCKZiU w Pucku.
 
Spośród uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi najciekawszą wg jury pracę przygotował Ksawery Elwart. Kolejne miejsca na podium zajęli: Oskar Białk i Katarzyna Lessnau. Wyróżniono także pracę Tomasza Szynszeckiego. Wszyscy w/w to uczniowie SOSW w Pucku.
 
Uroczyste podsumowanie konkursów i otwarcie wystawy pokonkursowej będzie miało miejsce 19 listopada o godzinie 10.00 w PCKZiU w Pucku. Z początkiem grudnia wystawa trafi na ekspozycję do kościoła parafialnego św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
 
W organizację konkursów poprzez ufundowanie nagród włączyli się: ks. Proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku - Jerzy Kunca, dyrektor Centrum Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie - Michał Kowalski, Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku - Piotr Klecha, Starosta Powiatu Puckiego - Jarosław Białk.
 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie rodzicom, opiekunom i nauczycielom za zachęcenie dzieci  i młodzieży do wzięcia udziału. Każde uwrażliwianie na piękno otaczającej nas okolicy a nawet refleksja nad historią Ojczyzny to już wyraz patriotyzmu. Oba konkursy wpisywały się w obchody Święta Niepodległości pod hasłem "SZKOŁA PAMIĘTA".
Opracował:
Jan Trofimowicz

 

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo