Akademia Alkantara prowadzona jest przez Fundację Inspirujące Przykłady. W skład programu Akademii wchodzą zajęcia biznesowe oraz fundusz stypendialny stworzony dla zdolnych studentów z województwa pomorskiego.

Celem Akademii Alkantara jest rozwój kompetencji biznesowych młodych ludzi i zapewnienie im lepszego startu na rynku pracy. Program pilotażowy dla 5 uczniów z województwa pomorskiego został ogłoszony
wiosną 2020 roku. W wyniku kilkumiesięcznej rekrutacji w okresie rozszerzającej się pandemii nominację do finałowej piątki otrzymał uczeń IV klasy w zawodzie technik informatyk PCKZiU Jan Matyjaszczyk, dzisiaj student II roku Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku elektronika i telekomunikacja.
Na spotkaniu z obecnymi uczniami klas czwartych technikum oraz grupą ok. 20 uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku Janek przedstawiał jakie korzyści wynikają z jego uczestnictwa w Akademii oraz jakie wsparcie jest mu udzielane w zakresie: praktyk, mentoringu czy pomocy stypendialnej. Odpowiadał na pytania uczniów i nauczycieli oraz na swoim przykładzie pokazał, że jego wybory nie zawsze były trafne, ale potrafił zmieniać złe decyzje oraz warto kierować się w życiu zainteresowaniami i pasją.

 

Tekst: 

Joanna Styczewska, Andrzej Sitkiewicz

Zdjęcia:

Dariusz Knitter


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo