Projekt

W dniach 30-31 maja 2019 r. odbył się wyjazd studyjny do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu uczniów pierwszego Technikum Logistycznego w Pucku w ramach projektu „Podniesienie zdolności do przyszłego zatrudnienia uczennic i uczniów ZSP Kłanino i PCKZiU w Pucku kształcących się w branżach kluczowych dla Powiatu Puckiego”, realizowanego przez Powiat Pucki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Uczniom towarzyszyli: p. Mirosław Drożak i p. Renata Myczkowska

Pierwszego dnia wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji wraz z ruinami Zamku Diabła Weneckiego. Zapoznaliśmy się tam z logistyką kolejową stosowaną na tym terenie przy przewozie płodów rolnych, w szczególności buraków cukrowych.

Następnie przejechaliśmy wąskotorową Żnińską Koleją Powiatową z Wenecji do Biskupina. Tam, w Muzeum Archeologicznym, poznawaliśmy logistykę sprzed tysięcy lat.

Wieczorem na uczestników Wyjazdu czekała już smaczna kolacja w Hostelu Explorer, w którym każdy pokój jest poświęcony jednemu z wynalazków. Po kolacji najwytrwalsi odbyli spacer po przepięknym Poznaniu.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu i zabraniu prowiantu na drogę zanieśliśmy bagaże do autokaru, po czym w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu wysłuchaliśmy wykładu pani dr Sylwii Koneckiej nt.: „Logistyk zawód z przyszłością”. Założycielem i Partnerem merytorycznym Wyższej Szkoły Logistyki jest Instytut Logistyki i Magazynowania, od ponad 40 lat czołowy instytut badawczy, realizujący funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. Dzięki tej współpracy, programy studiów w WSL są innowacyjne, bogate w treści i odpowiadają współczesnym potrzebom gospodarki.

Studenci pierwszej w Polsce uczelni logistycznej mają unikalną okazję kontaktu z najlepszymi w kraju specjalistami w dziedzinie logistyki i elektronicznej gospodarki, którzy swoją wiedzę i umiejętności rozwijają w ramach innowacyjnych międzynarodowych i krajowych programów badawczych oraz podczas realizacji licznych prac doradczych i wdrożeniowych w różnych dziedzinach gospodarki, administracji oraz w przedsiębiorstwach.

Kolejnym punktem programu była wystawa „Magazyn przyszłości” zorganizowana w Centrum Techniki Magazynowej firmy Promag S.A. Zapoznaliśmy się tam z najnowocześniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w logistyce magazynowej. Centralną częścią MAGAZYNU PRZYSZŁOŚCI jest w pełni zautomatyzowana liniia transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania w magazynie,  gdzie zastosowane zostały najnowsze technologie i rozwiązania z dziedziny robotyki, automatyki i identyfikacji produktów. W skład linii wchodzą m.in. regały z układnicami, automatyczne przenośniki zintegrowane z owijarką oraz robotami COMAU. Klienci nie muszą sobie dłużej wyobrażać jak będzie wyglądać ich magazyn, warsztat, wyposażony w nasze produkty. Z pomocą przyjdą stanowiska konfiguracyjne, przy których, z pomocą profesjonalistów, każdy będzie mógł zobaczyć wizualizację swojego pomysłu i sprawdzić jak wizja prezentować się będzie w rzeczywistości.

Z Centrum Techniki Magazynowej pojechaliśmy do Zajezdni MPK we Franowie. Tam, przed rozpoczęciem zwiedzania zjedliśmy bardzo pożywny posiłek. Najedzeni zrobiliśmy rundkę dookoła Zajezdni nowoczesnym tramwajem firmy Solaris. Na odcinku testowym tramwaj dwukrotnie rozpędził się do swojej maksymalnej prędkości, czyli 70 km/h, po czym odbył się test hamulców. Następnie zwiedziliśmy halę, w której naprawiane są tramwaje, ale też można zobaczyć zabytkowe egzemplarze. Klilku uczniów zasiadło za "kierownicą" tramwaju, zarówno tego zabytkowego, jak i nowoczesnego.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie wrócili do domu, a w drodze przypominali sobie zasady rządzące czasem pracy kierowcy.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami:


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo