Klasa I TE p, wraz z wychowawcą Anną Nowak, już od 6 lutego świętowała stulecie zaślubin Polski z morzem. W czwartek (06.02) dwie osoby z naszej klasy – Martyna Stromska i Wiktoria Bieszke – reprezentowały uczniów PCKZiU w Pucku na Uroczystej Sesji Rady Miasta Puck.

W poniedziałek (10.02) z radością witaliśmy generała Józefa Hallera, kroczyliśmy w uroczystym pochodzie ulicami miasta i na rynku byliśmy świadkami odsłonięcia tablicy poświęconej Antoniemu Miotkowi.

W środę (12.02) nastąpiło dopełnienie i zakończenie naszych obchodów rocznicy zaślubin. Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Pani Barbara Męczykowska w ciekawy i przystępny sposób opowiadała nam o okolicznościach powrotu Pomorza i Kujaw do Polski w latach 1918 – 1920. Następnie musieliśmy sprawdzić swoją wiedzę, wypełniając i omawiając karty pracy. Po zajęciach edukacyjnych ruszyliśmy do Muzeum Ziemi Puckiej na nową wystawę „Idziemy nad polskie morze” – Zaślubiny Polski z morzem, Puck 1920 r. Tam powtórzyliśmy i poszerzyliśmy nasze wiadomości o zaślubinach, obejrzeliśmy ciekawe pamiątki i zdjęcia z tamtego okresu. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie cudownej wystawy prac puckiej artystki Kamy Kuik – Rybackie opowieści portretowe...

Czujemy, że dobrze wykorzystaliśmy ważny dla nas czas rocznicowy. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i nową wiedzę.


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo