W niedzielę, na początku czwartego tygodnia praktyk, wraz z nauczycielami udaliśmy się na wycieczkę do Gibraltaru. Jest to Brytyjskie terytorium na południowym wybrzeżu półwyspu Iberyjskiego. Po 2 godzinach jazdy autokarem dojechaliśmy do La Linéa, „miasta przemytników”, skąd pieszo udaliśmy się na granicę Hiszpańsko-Brytyjską. Po przekroczeniu granicy i przejściu przez lotnisko, które oddziela oba państwa udaliśmy się w głąb półwyspu, na którym było dużo do zwiedzania.

Udaliśmy się autobusem do podnóża góry i zaczęliśmy długą i bardzo wymagającą drogę do Rezerwatu, który obejmuje większość państwa, czyli całą górę. Po drodze na sam szczyt udało mi się spełnić moje jedno z marzeń spotkać i zrobić sobie zdjęcie z małpkami. Były to Magoty, jedyne obecnie wolno żyjące małpy w Europie. Te z pozoru niewinne zwierzątka przyzwyczaiły się do ludzi, a w poszukiwaniu jedzenia potrafią być cwane i bardzo agresywne.

Niestety, na górze tak szybko czas nam mijał, że zaraz po wejściu na szczyt i obejrzeniu wojskowych fortyfikacji musieliśmy już schodzić i wracać do autokaru, który zawiózł nas do naszego miejsca pobytu, do Malagi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Projekt o numerze 2017-1-PL01-KA102-036820 pt.:
Uczniowie PCKZiU w Pucku
poznają technologię informacyjną i komunikacyjną w logistyce europejskiej
”,
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków europejskiego funduszu społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)
w ramach projektu
Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego
.

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo