Dzisiaj odbył się egzamin maturalny z języka polskiego. Jak opowiadają nasi uczniowie, pojawiły się pytania dotyczące Potopu oraz Wesela. Do testu na poziomie podstawowym przystąpiło blisko 334 tys. Maturzystów w tym również absolwenci PCKZiU w Pucku.

Część uczniów wybrała temat, który dotyczył zachowania i stanów emocjonalnych bohaterów cytowanego fragmentu Potopu Henryka Sienkiewicza a inni wybrali drugi z tematów i musieli porównać stanowiska Gospodarza i Poety w Weselu Stanisława Wyspiańskiego wobec możliwości powstańczych Polaków oraz ich poglądy na poezję narodową. Rozwiązujący test na poziomie podstawowym nasi maturzyści musieli odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu tekstu o miłości, w którym cytowano fragmenty utworów Platona, Cypriana Kamila Norwida i ks. Jana Twardowskiego.

To dopiero początek zmagań maturzystów Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Jutro matematyka – życzymy wszystkim powodzenia


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo