OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!! Awans PCKZiU w Pucku do Finału Wojewódzkiego Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców.

Siatkarze z PCKZiU wywalczyli awans do Finału Wojewódzkiego Licealiady. W Półfinale, który odbył się w Wejherowie pokonali zespoły z Lęborka, Wejherowa i Kartuz. Naszą Szkołę reprezentowali Piotr Block (2TI),Grzegorz Dettlaff (1C), Konrad Dettlaff (1C), Robert Kowalewski (4TI), Adam Rohraff (4TI), Robert Szmytke (1TL), Michał Tarnowski (2TI), Albert Więcek (2C), Rafał Zelewski (4TI).Opiekunem na zawodach był Irosław Stachecki.

Pierwszy mecz Nasi zawodnicy rozegrali z faworytami turnieju zespołem z Lęborka. Po pierwszym secie Nasi przeciwnicy prowadzili 1:0. Taka sytuacje jednak nie podłamała Naszych siatkarzy. Następna 2 sety wygrali uczniowie PCKZiU i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1. Był to pierwszy krok do awansu do Finału. Następnym Naszym przeciwnikiem był zespół z Kartuz. Początek seta nie był udany dla Naszej Szkoły. Przegrywaliśmy kilkoma punktami. Jednak spokój i opanowanie pozwoliło dogonić rywali i w ostatecznie wygrać mecz 2:0. Ostatnim rywalem była teoretycznie najsłabsza drużyna w Wejherowa. Nasi chłopcy wypracowali sobie przewagę na początku set i spokojnie wygrali go z przewagą kilku punktów. Następna odsłona meczu to była koncertowa gra całego zespołu i z dużą przewagą wygraliśmy drugiego set awansując do Finału Wojewódzkiego Licealiady. Jest to ogromny sukces naszych siatkarzy. Po 4 latach oczekiwania na awans udała sie ta sztuka. Dla niektórych uczniów jest to ostatnia szansa reprezentowania szkoły na tak ważnej imprezie sportowej. Kończą oni bowiem naukę w PCKZiU. Trzymajmy kciuki za udane losowanie i dobre występy na Finale który odbędzie sie 22 kwietnia w Malborku.

 

Tekst i zdjęcia:

Irosław Stachecki


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

librus

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo