Pierwszy mecz Nasi zawodnicy rozegrali z faworytami turnieju zespołem z Lęborka. Po pierwszym secie Nasi przeciwnicy prowadzili 1:0. Taka sytuacje jednak nie podłamała Naszych siatkarzy. Następna 2 sety wygrali uczniowie PCKZiU i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1. Był to pierwszy krok do awansu do Finału. Następnym Naszym przeciwnikiem był zespół z Kartuz. Początek seta nie był udany dla Naszej Szkoły. Przegrywaliśmy kilkoma punktami. Jednak spokój i opanowanie pozwoliło dogonić rywali i w ostatecznie wygrać mecz 2:0. Ostatnim rywalem była teoretycznie najsłabsza drużyna w Wejherowa. Nasi chłopcy wypracowali sobie przewagę na początku set i spokojnie wygrali go z przewagą kilku punktów. Następna odsłona meczu to była koncertowa gra całego zespołu i z dużą przewagą wygraliśmy drugiego set awansując do Finału Wojewódzkiego Licealiady. Jest to ogromny sukces naszych siatkarzy. Po 4 latach oczekiwania na awans udała sie ta sztuka. Dla niektórych uczniów jest to ostatnia szansa reprezentowania szkoły na tak ważnej imprezie sportowej. Kończą oni bowiem naukę w PCKZiU. Trzymajmy kciuki za udane losowanie i dobre występy na Finale który odbędzie sie 22 kwietnia w Malborku.