Projekt

W dniach 16-17 marca 2017 r. 24 uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk wzięło udział w wyjeździe studyjnym do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Wyjazd ten odbył się w ramach projektu „Podniesienie zdolności do przyszłego zatrudnienia uczennic i uczniów ZSP Kłanino i PCKZiU w Pucku kształcących się w branżach kluczowych dla Powiatu Puckiego”, realizowanym przez Powiat Pucki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

 

W drodze do Poznania uczniowie odwiedzili Centrum Logistyczne LPP S.A., firmy będącej właściciel marek odzieżowych: Cropp, Reserved, Mohito, House, Sinsay. Centrum Dystrybucyjne zajmuje powierzchnię 8 boisk do piłki nożnej.
W pierwszej części znajduje się 30 000 miejsc paletowych oraz 55 000 lokalizacji w obszarze półkowym na 12 metrach wysokości składowania. Pracuje tam 7 wózków systemowych z obrotową głowicą oraz 13 wózków magazynowych różnego typu. Znajdują się tam 3 maszyny sortujące mogące w jednym czasie sortować do 795 salonów.

W nowej części Centrym Dystrybucyjnego rozmieszczone są w pełni zautomatyzowane regały o wysokości 18 metrów, pomiędzy nimi znajduje się 17 alejek o długości 120 m w których poruszają się układnice poruszające się z predkością 40 km/h i wykonujących 2 400 operacji na godzinę. 5 km przenośników tworzy zintegrowany system logistyczny.

Po dojechaniu do Hostelu Explorer w Poznaniu oraz zjedzeniu obfitego posiłku przyszli logistycy pojechali do Browaru Lech, aby zobaczyć proces produkcji złocistego napoju, po czym udali się na zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia, po zjedzeniu śniadania, już o 8.00 rano rozpoczęły się zajęcia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Program był następujący:

  • Prezentacja oferty edukacyjnej uczelni
  • Innowacyjne narzędzia do nauczania języków obcych w branży logistycznej
  • Zwiedzanie Laboratorium RFID oraz Komory Bezodbiciowej
  • Wykład logistyczny
  • Ćwiczenia z formowania ładunków

Wykłady i ćwiczenia zakończyły się obiadem dostarczonym bezpośrednio do sali wykładowej.

Po wykładach na uczelni uczniowie udali się do PEKAES S.A. będącego jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce, świadczącym usługi od 1958 roku. PEKAES oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej oraz spedycję: krajową, międzynarodową, morską i lotniczą. Zasięg działania firmy obejmuje cały świat. Przyszli logistycy zapoznali się tutaj z funkcjonowaniem magazynu typu cross-docking.

Pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie i komfortowo wrócili do swoich domów w autokarze klasy VIP Neoplan Starliner.

Centrum Logistyczne LPP S.A. w Pruszczu Gdańskim

Zwiedzanie Browaru Lech

Poznańskie Koziołki

W drodze do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Zajęcia w Wyższej Szkole Logistyki
(w tym udział w Labs Open Day
w Instytucie Logistyki i Magazynowania)

 Wizyta u operatora logistycznego PEKAES S.A.

Komfortowy autokar, którym podróżowaliśmy


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo