Trwa szkolenie żeglarskie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przygotowujące do egzaminu na patent żeglarza jachtowego zorganizowane i  finansowane dzięki staraniom władz Starostwa Powiatowego w Pucku i zaangażowaniu dyrektorów szkół PCKZiU i LO oraz nauczycieli – instruktorów żeglarstwa.

Uczniowie naszego Centrum biorący udział w kursie to przede wszystkim mechanicy i szkutnicy z III i II TM ale także uczeń z I TL.

 

Na początku maja zaczęły się pierwsze zajęcia praktyczne i teoretyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: PCKZiU w Pucku (2 załogi) I LO w Pucku (2 załogi) oraz ZSP w Kłaninie (1 załoga). Zajęcia odbywają się na łodziach żaglowych klasy Puck na wodach Zatoki Puckiej.Uczniowie biorący udział w szkoleniu nie ponoszą żadnych kosztów za instruktaż a dzięki niemu wykształcają nowe umiejętności żeglarskie, zapoznają się ze specyficzną terminologią, węzłami żeglarskimi, podstawami nawigacji i meteorologii oraz zasadami współdziałania na jachcie i udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki tym umiejętnością i zdanemu egzaminowi na patent żeglarza będą mogli dalej już samodzielnie realizować swoje pasje, odkrywać nowe ekscytujące sposoby spędzania czasu wolnego na wodach zarówno morskich jak i śródlądowych oraz poczuć nie tylko ducha przygody ale też współpracy i współodpowiedzialności całej załogi za wszystkich jej członków i powierzony im jacht.

Zapraszam również do zapoznania się z aktualnymi uprawnieniami na poszczególne patenty żeglarskie pod linkiem:Rozporządzenie dot. żeglarstwa

Tekst i zdjęcia:

Dariusz Knitter


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo