W naszej pracowni gastronomicznej mieliśmy przyjemność gościć Panie Renatę Hintzke oraz Alicję Selke z Cukierni Hintzke w Pucku. Warsztaty kulinarne zostały przeprowadzone z udziałem klasy I TŻiUG. Uczniowie mieli okazję sporządzać wyroby z ciasta kruchego i francuskiego oraz dekoracje z masy cukrowej.

Tak o swojej działalności mówi pracodawca: „Jesteśmy grupą pasjonatów cukiernictwa, którzy tworzą cukiernię serwująca całkowicie naturalne i najwyższej jakości, ręcznie przygotowywane wyroby cukiernicze. Pierwszą Cukiernię Hintzke otwarto 1 października 1997 roku w Pucku. Od samego początku doskonały smak i najwyższa jakość wyrobów zyskiwały uznanie wielu klientów. Ich uśmiech i zadowolenie były i są dla nas największą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowanie najlepszych wyrobów. Wierzymy, że można pracować w zgodzie z naturą oraz sprawiać, aby życie ludzi stawało się przyjemniejsze. Daje nam to siłę do działania oraz zachęca do podejmowania kolejnych wyzwań. ”
Tradycyjnie, spotkanie z pracodawcą dało naszym uczniom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z wykonywanymi ćwiczeniami , ale także zadania pytań związanych z pracą w cukierni.
Ciąg dalszy, warsztatów kulinarnych z pracodawcami, nastąpi.

Anna Zwierska-Dampc

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo