Zdjecie Olimpiada

NASZ OLIMPIJCZYK – Maciej Kolmetz
III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności

W dniach 12-13 marca odbył się III – finałowy etap XVII Ogólnopolskiej Olimpiady  Wiedzy o Żywności w Poznaniu. Nasz uczeń Maciej Kolmetz z klasy 4 Technikum w zawodzie technologa żywności, przygotowywany przez  dr Grzegorza Pałuckiego, zajął III miejsce w Polsce.

W 3 etapach zmagań eliminacyjnych pokonał ponad 1200 rówieśników z całej Polski, reprezentujących 49 szkół, zdobywając cenne nagrody i dyplomy. Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie centralnym otrzymali indeksy na wyższe uczelnie oraz zwolnienie z teoretycznej części egzaminu zawodowego.
Udział w Olimpiadzie to nie tylko nobilitacja  ucznia w społeczności szkolnej. Uczestnicy mają możliwość poznania wyższych uczelni, profesorów, ich pracy naukowej. Eliminacje odbywają się w różnych miastach Polski, bogatych w atrakcje turystyczne. Młodzież zapoznaje się z nowinkami technologicznymi oraz zdobywa cenną umiejętność – autoprezentacji. Większość naszych olimpijczyków rozwijała dalej swoje zainteresowania naukowe, studiując na wyższych uczelniach Gdańska, Olsztyna czy Poznania.
 
Gratulujemy!!! Życzymy powodzenia i wytrwałości w dalszym rozwoju zawodowym!!!

 


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo