p1070059aW dniach 22-27 kwietnia 2013 roku na terenie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku – w szkole w  Rzucewie odbył się już III Ogólnopolski Plener Rzeźbiarzy Ludowych w Gminie Puck.
Organizatorem akcji był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Mrzezina przy współpracy z Muzeum Archeologicznym w Gdańsku oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

Głównym celem tegorocznego pleneru była promocja Parku Kulturowego „Osady Łowców Fok” z epoki kamienia w Rzucewie oraz promocja rzeźby ludowej jako sztuki wśród młodego pokolenia.
Uczestnikami spotkania byli rzeźbiarze, a wśród nich tacy twórcy jak: Jerzy Kamiński z Barłożna, Andrzej Staśkiewicz z Kadzidła, Łukasz Zabłocki z Lututowa, Józef Semmerling z Gdańska, Marian Bach z Gdyni, Mieczysław Woźniak z Malborka, Marek Zagórski z Rokocina, Jerzy Kącki z Mławy, Wojciech Grzędowski z Białaczowa oraz Wojciech Wesserling z Żelistrzewa, twórca ludowy,  animator i gospodarz imprezy. Twórczym zmaganiom artystów towarzyszyła przez te kilka dni pleneru obecność uczniów naszej szkoły.
Motywem pracy rzeźbiarzy były postacie z czasów „łowców fok”, które będą ozdabiać od sezonu letniego Park Kulturowy nad Zatoka Pucką w Rzucewie.

Tekst i zdjęcia
Piotr Widerski


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo