Upowszechnianie rezultatów projektu „Uczniowie PCKZiU w Pucku poznają technologię informacyjną i komunikacyjną w logistyce europejskiej” ma różnorodny charakter i trafia do szerokiego grona odbiorców. Rezultaty projektu upowszechniane są m.in. podczas spotkań z rodzicami i uczniami klas kończących gimnazja i szkoły podstawowe.

Czytaj więcej...

Staże w uroczej Maladze to nie tylko praca, ale również doskonała okazja do integracji. Wczoraj wieczorem zostały zorganizowane podchody „Rally de Malagueta”.

Czytaj więcej...

W niedzielę, na początku czwartego tygodnia praktyk, wraz z nauczycielami udaliśmy się na wycieczkę do Gibraltaru. Jest to Brytyjskie terytorium na południowym wybrzeżu półwyspu Iberyjskiego. Po 2 godzinach jazdy autokarem dojechaliśmy do La Linéa, „miasta przemytników”, skąd pieszo udaliśmy się na granicę Hiszpańsko-Brytyjską. Po przekroczeniu granicy i przejściu przez lotnisko, które oddziela oba państwa udaliśmy się w głąb półwyspu, na którym było dużo do zwiedzania.

Czytaj więcej...

Dzisiaj udaliśmy się na wycieczkę do Rondy.

Niezwykłą malowniczość zapewnia miastu jego położenie po obydwu stronach przecinającego je skalistego wąwozu. Nazywa się Tajo de Ronda i jest głęboki na około 160 m i szeroki w niektórych miejscach na niemal 100 m. Nie może w nim więc zabraknąć tzw. wiszących domów (casas colgadas - krajobraz, który można odnaleźć także innych miastach Hiszpanii np. Cuenca). Po dnie wąwozu płynie wąska rzeka Guadalevín. Na południowej stronie urwiska znajduje się starsza, mauretańska część miasta (La Ciudad). Po jego północnej stronie mieści się późniejsza, chrześcijańska część starówki (El Mercadillo).

Czytaj więcej...

W dniach 2-6 kwietnia br. w Maladze odwiedziła nas p. wicedyrektor Mariola Włudzik. Podczas swojej krótkiej wizyty zapoznała się z naszym miejscem zakwaterowania, a w szczególności z firmami, w których odbywamy nasze staże. Wszyscy opiekunowie praktyk bardzo chwalili naszych uczniów za pracowitość oraz wysokie kwalifikacje zawodowe. Pani dyrektor poznała też Malagę, zazdroszcząc uczniom możliwości tak długiego pobytu w tym przepięknym miejscu.

Czytaj więcej...

W piątek prezentujemy La Residencia Escolar La Rosaleda, w której pracują Janek, Grzegorz, Radek i Piotr. Do ich zadań należą:

  • bieżące sprawdzanie i naprawa komputerów oraz sprzętu ICT,
  • nadzorowanie struktury sieciowej,
  • montaż różnego rodzaju urządzeń technologii komputerowej i multimedialnej.

Czytaj więcej...

Dzisiaj prezentujemy sklep Suma Supermercado. Pracują w niej Asia i Laura.

Suma Supermercado to sklep franczyzowy, stanowiący połączenie tradycyjnego sklepu supermarketu.

Suma Supermercados jest marką należącą do GM Food Ibérica, międzynarodowej firmy należącej do chińskiego konglomeratu Bright Food. Firma, założona w 1925 r., ma 6 oddziałów w całej Hiszpanii i jest liderem sprzedaży na hiszpańskim rynku HORECA.

Czytaj więcej...

W biurze firmy Tribeka odbyło się dzisiaj spotkanie podsumowujące kolejne dni pracy.

Podczas tego spotkania uczniowie wypełnili ankiety oraz uzupełnili dzienniki staży.

Czytaj więcej...

Dzisiaj, wraz z grupą uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych z Cieszyna, udaliśmy się na wycieczkę do Sewilli.

Wjeżdżając do miasta zobaczyliśmy tajemnicze hasło NO8DO. Co ono oznacza? NO8DO to akronim, który ma oznaczać No me ha dejado, czyli Nie opuściłaś mnie. Nie wiadomo do końca kiedy hasło zostało użyte po raz pierwszy. Najczęściej spotykana interpretacja nawiązuje do historii króla Alfonsa X Mądrego (El Sabio), który rządził Kastylią od 1252 roku. Władca zasłynął jako mecenas sztuki i kultury, ale nie wszystkim takie podejście do sprawowania władzy przypadło do gustu. Możnym rodom zależało bardziej na wyparciu Maurów z Półwyspu Iberyjskiego czy na zdobyciu Portugalii, a nie na stworzeniu pierwszej księgi opisującej historię Hiszpanii (Estoria de Espana).

Przeciw królowi wybuchła rebelia, a jednym z przywódców buntu był syn władcy Sancho IV Odważny. Alfons X tracił powoli swoje królestwo i bezpieczne schronienie odnalazł właśnie w Sewilli, która nie dołączyła do rebelii. Buntownicy nie zdecydowali się na szturm na miasto, a Alfons X został w Sewilli aż do śmierci i nadał miastu przydomek z którego powstał skrót NO8DO.

Czytaj więcej...

Czas dziś na prezentację kolejnej organizacji, w której pracują nasi uczniowie. Jest to fundacja Marcelino Champagnat. Dawid S., Dawid C., Arek i Wiktoria pracują w niej przy projekcie Suman 2+.

Fundacja Marcelino Champagnat jest krajową organizacją non-profit, utworzoną przez Zgromadzenie Braci Marystów w celu wspierania projektów i prac społeczno-edukacyjnych, które są przeprowadzane na terytoriach własnych prowincji. Fundacja Marist Mediterranean, która prowadzi projekt, ma za główny cel poprawę warunków życia i promocję rozwoju osobistego, społecznego i edukacyjnego dzieci i młodzieży zagrożonych i wykluczonych społecznie, a także ich rodzin, zgodnie z własnym charyzmatem maristycznym założyciela San Marcelino Champagnat.

Czytaj więcej...


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo