Grzegorz - laureatem Olimpiady Wiedzy o Żywności

 

 DSC02713    W dniach 27-28 marca odbył sie III - finałowy etap XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu. W tym roku aż 2 uczniów z naszej szkoły: Grzegorz Nikrandt i Maciej Kolmetz, zakwalifikowało się do III finałowego etapu olimpiady.

     Uczeń klasy 4 Technikum w zawodzie technik technologii żywności, Grzegorz Nikrandt przygotowany przez dr Grzegorza Pałuckiego, zajął VII miejsce w Polsce.

     W 3 etapach zmagań eliminacyjnych pokonał prawie 1500 rówieśników z całej Polski, zdobywając cenne nagrody i dyplomy. Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie centralnym otrzymali indeksy na wyższe uczelnie oraz zwolnienie z teoretycznej części egzaminu zawodowego.

     Udział w Olimpiadzie to nie tylko nobilitacja ucznia w społeczności szkolnej. Uczestnicy mają możliwość poznania wyższych uczelni, profesorów, ich pracy naukowej. Eliminacje odbywały się w różnych miastach Polski, bogatych w atrakcje turystyczne. Młodzież zapoznaje się z nowinkami technologicznymi oraz zdobywa cenną umiejętność - autoprezentacji. Większość naszych olimpijczyków rozwijała dalej swoje zainteresowania naukowe, studiując na wyższych uczelniach Gdańska, Olsztyna czy Poznania.

 

Życzymy powodzenia i wytrwałości w dalszym rozwoju zawodowym!!!

 


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo