29 maja br. PCKZIU w Pucku stało się miejscem gorących emocji dla miłośników klasycznych gier wideo podczas turnieju Retro Donkey Kong. Tego dnia w naszej szkole odbył się emocjonujący finał turnieju e-sportowego gier retro. Po pasjonujących eliminacjach, które miały miejsce w dniach 15-16 maja, do finału zakwalifikowało się dziewięciu najlepszych zawodników, którzy zmierzyli się w klasycznej grze DONKEY KONG.

W trakcie zmagań, uczestnicy mieli okazję walczyć o wejście do finału turnieju o tytuł mistrza Donkey Konga, kierując postacią Mario przez labirynt ekranów pełnych przeszkód.

Turniej przyciągnął młodsze pokolenie graczy, chcące poznać korzenie gier, które ukształtowały branżę. W finale po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobył Maciej Zientarski (klasa 2TP), który wykazał się niezwykłymi umiejętnościami i precyzją. Drugie miejsce zajął Koedian Labudda (klasa 2TI), a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Muttka (klasa 2TI).

Nie zabrakło także nagród dla zwycięzców. Oprócz prestiżowego tytułu mistrza turnieju, najlepsi gracze otrzymali ekskluzywne puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Jednak najważniejszym aspektem było towarzyszenie sobie nawzajem w pasji do klasycznych gier.

Turniej Retro Donkey Kong w PCKZIU w Pucku udowodnił, że choć gry wideo przeszły przez lata znaczący rozwój, ich klasyka wciąż ma niezaprzeczalny urok. To nie tylko świetna zabawa, ale również szansa na odkrycie lub przypomnienie sobie korzeni gamingu dla wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki.

Gratulujemy wszystkim finalistom i dziękujemy za udział oraz wsparcie wszystkim kibicom. Turniej okazał się ogromnym sukcesem, łącząc pasjonatów gier retro i promując e-sport w naszej szkole. Już nie możemy się doczekać kolejnych edycji!

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo