W sobotę 17 września na wodach Zatoki Puckiej w Swarzewie odbyły się regaty klasy Puck w randze mistrzostw województwa pomorskiego zrzeszenia LZS połączone z regatami o Puchar Wójta Gminy Puck oraz o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowo.

W zawodach wzięło udział 12 załóg, jako sekcja żeglarska POSM w Pucku wystawiliśmy 2 załogi składające się z uczniów (i 2 absolwentów) PCKZiU z czego załoga w składzie: sternik - Adrian Brzeski, załoganci: Michał Ślązkiewicz, Tomasz Tempski zajęła pierwsze miejsce w kategorii mistrzostw województwa pomorskiego a druga załoga: sternik - Dawid Jeka, załoganci: Adrian Jeka, Szymon Szymański zajęła trzecie miejsce w kategorii regat o Puchar Wójta Gminy Puck.

Warunki pogodowe były raczej trudne, jednak udało się przeprowadzić łącznie 4 biegi po klasycznym trójkącie. Rywalizacja również nie była łatwa, do walki stawili się doświadczeni żeglarze regatowi zatem sukcesy naszych początkujących zawodników tym bardziej zasługują na docenienie.

Regaty były nie tylko rywalizacją o wynik ale może przede wszystkim doskonałą okazją na doskonalenie swoich umiejętności a także dobrą zabawą.

Po zawodach organizatorzy przygotowali w stanicy w Swarzewie poczęstunek dla wszystkich uczestników który miło zwieńczył wysiłek regat.

Tekst i zdjęcia:
Dariusz Knitter


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo