W dniach 7-8.04.2022 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. PCKZiU w Pucku reprezentowała Kinga Koy z 4TL. Po przyjeździe i rejestracji zaczęliśmy dzień pełen atrakcji.

W pierwszej kolejności wzięliśmy udział w wycieczce do terminala kontenerowego DCT w Gdańsku (Deepwater Container Terminal Gdańsk), gdzie mogliśmy zobaczyć załadunek kontenerów na statek i pociąg, a także umieszczanie ich na placu składowym.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Gdańska pod kierunkiem przewodniczki, która w fascynujący sposób opowiadała m.in. o "logistycznej" historii tego bursztynowego miasta.

Piątek to dzień pełen emocji i wyzwań. Podczas gdy uczestnicy olimpiady zmagali się z finałowymi, niezmiernie trudnymi pytaniami i zadaniami, opiekunowie brali udział w bardzo interesującym wykładzie Pani Profesor Danuty Marciniak-Neider o historii reguł handlowych Incoterms oraz o konsekwencjach nieuregulowania ich modyfikacji w umowach. Następnie uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w interesującym, fantastycznie prowadzonym wykładzie Pana Dariusza Mierkiewicza, z portu znajdącego się w słoweńskim mieście Koper, o zmaganiach z wszechobecną kongestią.

Następnie nadeszła chwila ogłoszenia wyników, w napięciu słuchaliśmy kolejno wyczytywanych nazwisk. Poznaliśmy laureatów i finalistów, którzy zostali nagrodzeni brawami oraz nagrodami.

Udział Kingi w finale OOSL pozwolił naszej Szkole nawiązać nowe kontakty, dzięki którym nasi uczniowie będą mogli wysłuchać barwnych wykładów p. Mierkiewicza ze słoweńskiego portu oraz brać udział w wycieczkach dydaktycznych we współpracy z Polską Izbą Spedycji i Logistyki.

Warto zaznaczyć, że nasza uczennica jako tegoroczna finalistka i ubiegłoroczna laureatka Olimpiady może ubiegać się o stypendia z Programu Stypendiów Pomostowych oraz Akademii Alkantara.

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo