W czwartek 7 kwietnia w sali konferencyjnej naszej szkoły odbyła się konferencja poświęcona problematyce zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Częstotliwość zdarzeń wynikających z trudnościami w radzeniu sobie z sytuacjami życia codziennego nasiliły się w ostatnich czasach i zmusiły wręcz do podjęcia konkretnych działań organizacje zajmujące się młodzieżą. 

Takim właśnie działaniom poświęcone było to szczególne spotkanie w którym udział wzieli jako gospodarze:  Starosta Pucki Jarosław Białk i Wicestarosta Tomasz Herrmann oraz Dyrektor PCKZIU Kazimierz Czernicki i zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Prewencji Monika Bradtke, Kurator Oświaty w Gdańsku Małgorzata Bielang, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku Mariusz Kaszubowski, Prezes  Szpitala w Pucku Oksana Rabij - Zabłotna.

Obecni byli również dyrektorzy szkół z naszego powiatu, Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Sądu Rejonowego w Wejherowie pedagodzy i psycholodzy, pracownicy Starostwa Powiatowego w Pucku i inni goście. 

Co oczywiste również wśród uczniów naszej szkole pojawiły się problemy natury psychologicznej. Warto jednak zdawać sobie sprawę z szeregu możliwości pomocy z których można skorzystać aby znaleźć wyjście z sytuacji, która czasami może wydawać się wręcz beznadziejna. 

I można tu wspomieć chociażby o rozmowie z nauczycielem, wychowawcą, dyrektorem, pedagogiem lub psychologiem szkolnym lub zwrócić się o pomoc dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Niezmiernie ważne jest aby osoby przeżywające trudny okres nie pozostawały same dlatego wszyscy powinniśmy być szczególnie wyczuleni na jakiekolwiek przejawy świadczące o problemach natury psychologicznej i być może na początek po prostu być blisko.

Zwieńczeniem konferencji był przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych naszej szkoły wyśmienity poczęstunek, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród gości.

Tekst i zdjęcia:

Dariusz Knitter

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo