26 października razem z uczniami naszej szkoły świętowaliśmy 20 Urodziny Europejskiego Dnia Języków - 20 lat promowania różnorodności językowej i bogactwa kulturowego.

Z tej okazji nauczyciele, pani Olena Rudyk i pani Agnieszka Kreft przygotowali i przeprowadzili Quiz językowy w trzech językach - angielskim, niemieckim i kaszubskim, w którym uczniowie mogli sprawdzić się jako poligloci.

Następnie uczestnicy obchodów wystąpili z swoimi prezentacjami na temat: „Moja pasja”. Mogliśmy poznać pasje i zainteresowania naszych uczniów, a zarazem byliśmy mile zaskoczeni wysokim poziomem przygotowanych prezentacji. Trzy najlepsze prezentacje pod względem językowym, merytorycznym i wizualnym zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami rzeczowymi i uplasowały się następująco:
1 miejsce: Kacper Kaczmarski 3TIg
2 miejsce: Maciej Riss 3TŻIUG
3 miejsce: Kamil Stencel i Dariusz Sztamborski – 1TP/TŻ

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja Wiktorii Stencel 3 TEp i Sary Shousha 2TEp, które pod opieką pani Beaty Ziętarskiej przygotowały wystąpienie artystyczne w strojach kaszubskich i podzieliły się swoim zamiłowaniem do kultury kaszubskiej i muzyki, czym umilili nam wszystkim ten dzień.

„Cóż za urodziny bez ciasta”- i tu przekazujemy ogromne podziękowania dla pani Barbary Budzisz, która wraz z klasą upiekła i zaopatrzyła nas w przepyszne ciasta.

A na koniec świętowania wszyscy uczestnicy spróbowali siebie w roli projektantów i wymyślali graficzne Logo na Europejski Dzień Języków. Projekty zostaną wysłane na stronę EDL i powalczą o status oficjalnego Logo EDL na przyszły rok.


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo