Aż 10 pracowni praktycznej nauki zawodu w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku zostało wyremontowanych i wyposażonych w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt.

Na uczniów czeka m.in. symulator spawania, który dzięki wykorzystaniu technologii Wirtualnej Rzeczywistości (VR - Virtual Reality) pozwala na bezpieczne wprowadzenie ucznia do zagadnień oraz czynności związanych z nauką spawania - wszelkie zagrożenia, takie jak gazy, łuk elektryczny, iskry oraz intensywne światło zostały wyeliminowane poprzez wykorzystanie symulacji komputerowej.

Symulator został wykonany na specjalne zamówienie, uwzględniając potrzeby uczniów Powiatu Puckiego, zostało w nim także zainstalowane oprogramowanie w języku polskim - jest to więc niepowtarzalny sprzęt w skali całego kraju!

Wyposażenie wszystkich pracowni konsultowane było z pracodawcami, więc nauka przebiegała będzie w takich samych warunkach jak praca w przedsiębiorstwach.


Wyposażenie pracowni zostało zrealizowane w ramach programu „Dobra Szkoła. Dobry zawód. Dobra przyszłość. Modernizacja infrastruktury i wyposażenia szkół zawodowych powiatu puckiego”, w ramach działania 4.1 z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego na lata 2014-2020.


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo