Włochy Północne + San Marino + Plażowanie 6 dni

Uczniowie i słuchacze 15.09.19 planujemy sześciodniową wycieczkę szkolną.

Dużo zwiedzania ale również czas na odpoczynek i plażowanie na adriatyckim wybrzeżu.

Osoby zainteresowane prosimy o wpłatę zaliczki (500 zł) do 15.06.19 do P. Joanny Antkowiak-Reglińskiej, P. Oleny Rudyk, P. Magdaleny Domnik

Liczba miejsc topnieje!!!!

Program wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski około południa. W czasie przejazdu regularne przerwy i dłuższa przerwa przy polskiej granicy na posiłek we własnym zakresie. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię do Włoch.

Dzień 2

>Przyjazd do Włoch w godzinach porannych. Zwiedzanie Werony– miasta Romea i Julii. Spacer po mieście od rzymskiego amfiteatru “Arena” aż do Casa Capuleti, gdzie znajduje się balkon Julii znanej ze słynnego szekspirowskiego dramatu. Przejazd na nocleg w okolicach Rimini na Riwierze Adriatyckiej, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie Bolonii, stolicy regionu Emilia-Romania. Miasto znane jest ze swojej specyficznej architektury pełnej arkad i domów z krużgankami, oraz oczywiście z uniwersytetu i kuchni. W mieście zobaczymy: średniowieczny Ratusz, Piazza del Nettuno, Piazza Maggiore oraz trochę mniej znane włoskie krzywe wieże – Due Torri. Przejazd do Rawenny i spacer po tej urokliwej miejscowości znanej z kościołów ozdobionych mozaikami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Kilkugodzinny pobyt w San Marino. Mury obronne i spacer trasą turystyczną pokazującą najpiękniejsze miejsca tej najstarszej republiki świata. Powrót do hotelu i druga część dnia przeznaczona na plażowanie i kąpiele słoneczne. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wenecji. W najsłynniejszym na świecie “mieście na wodzie” zobaczymy m.in.: Plac św. Marka – serce i centrum metropolii, Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów, most Rialto i most Westchnień. Przepłyniemy się również statkiem po Canale Grande, głównej arterii wodnej miasta. Czas na zakupy i spacery wzdłuż niezliczonej ilości kanałów, przemierzanych przez od wieków wyglądające podobnie gondole. Czas dla grupy i przejazd powrotny do Polski.

Dzień 6

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena Wycieczki:

1150 zł od osoby

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem z WC, video i klimatyzacją
  • 3 noclegi w hotelu **/*** w okolicach Rimini na Riwierze Adriatyckiej, pokoje 2-3 osobowe, wszystkie z łazienkami
  • 3 śniadania
  • 3 obiadokolacje
  • opiekę pilota pełniącego obowiązki przewodnika
  • ubezpieczenie KL 10000 €, NNW 2000€, bagaż 200€ w firmie AXA
  • podatek VAT
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, wynajęcia systemu tour guide, opłat autostradowych, obowiązkowych włoskich przewodników miejskich i opłat wjazdowych do włoskich miast. Razem wszystko ok. 65 €/osoba (młodzież szkolna).


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo