Dzisiaj wzięliśmy udział w warsztatach organizowanych przez Fundację Inspirujące Przykłady (uczniowie klasy III TL oraz dwóch chłopców z klasy II TL).

Pierwszą część warsztatów poprowadził pan Piotr Białobrzeski. Początkowe 45 minut to gra w skojarzenia - rozgrzewka psychiczna. Następnie, po krótkiej przerwie, rozmawialiśmy o celach w życiu, o tym, kiedy naprawdę jesteśmy szczęśliwi, o marzeniach, że warto je spełniać. Było bardzo motywująco i pan opowiadał nam to w bardzo fajny sposób. Skłaniał nas do przemyśleń o naszej przyszłości, aby się realizować i robić to co sprawia nam frajdę (ale z rozumem). Przytaczał nam przykłady ze swojego życia i zachęcał do podejmowania własnej działalności.

Drugim etapem warsztatów była wizyta w firmach. 9 osób udało się do korporacji Staples, moja 11-osobowa grupa odwiedziła firmę spedycyjną Omida. Dowiedzieliśmy się jak ona powstała oraz, że jej współzałożycielem jest Pan pochodzący z Pucka. Pokazano nam, że z niewielkiej firmy może powstać świetnie prosperująca organizacja. Wystarczy chcieć, spiąć się i dążyć do celu. Zaczynali od spedycji drogowej, a teraz Omida zajmuje się zarówno spedycją drogową, jak też morską, lotniczą oraz kolejową. Mają swoje siedziby w całej Polsce oraz w Niemczech.

Poznaliśmy bliżej zawód spedytora jak i pracę w dziale rozliczeń, windykacji, zarządzania flotą. Fajnie było porozmawiać z pracownikami i dowiedzieć się dokładniej, jak wygląda w świecie realnym ich praca. Przedstawili nam swoją prace w sposób zrozumiały i pokazali, że jest ciężko, ale dzięki wysiłkowi wkładanemu w swoje obowiązki, przynosi to oczekiwane korzyści. Zrozumieliśmy, że nie jest to praca po 8 godzin dziennie, nie kończy się o 16:00, konieczny jest stały kontakt z kierowcami/współpracownikami przez 24h. Ukazali nam, że z popełnianych błędów, wyciąganych wniosków i ciągłej pracy nad sobą doszli do pozycji kierowniczej w firmie. Była to niesamowicie motywująca wizyta, która pokazała nam, że każdy z nas ma szansę, aby znaleźć się w takim miejscu jak oni, tylko trzeba chcieć.

W tym samym czasie chłopcy z mojej klasy odwiedzili Staples Business Advantage, lidera w dostarczaniu rozwiązań dla biura. Z działalnością tej organizacji zapoznawali się grając w grę planszową.

Obie firmy zapewniły nam pyszny posiłek w postaci pełnej kalorii pizzy.

Organizatorami naszego wyjazdu byli panowie: Andrzej Sitkiewicz i Mirosław Drożak.


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo