Dnia 15 STYCZNIA 2019r. uczniowie klasy IIC odwiedzili pensjonariuszy  Domu Seniora – Hilaris w Pucku

Korzystając z faktu, że  jest to czas kolędowania młodzież zaprezentowała krótki program artystyczny, deklamując wiersze oraz składając życzenia, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Pensjonariusze entuzjastycznie reagowali na występ, nagradzali uczniów brawami i przyłączali się do śpiewania. Pod koniec wizyty uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane pierniczki  z życzeniami wszelkiej pomyślności w ciągu całego roku 2019.

Istotnym celem wizyty w Domu Seniora było uwrażliwienie uczniów na drugiego, często samotnego lub skrzywdzonego przez los człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Wizyta ta była dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wszyscy uczestnicy, zarówno młodzież jak i pensjonariusze, byli tak usatysfakcjonowani tą krótką, ale ważną wizytą, że młodzi wykonawcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które pomogły w zorganizowaniu wizyty w Domu Seniora – Hilaris: Pani Ani Zwierskiej-Dampc, która wraz z uczniami upiekła smaczne pierniczki, Pani Wioletcie Zboińskiej za przygotowanie scenariusza, opiekunkom: Pani Joannie Renusz oraz Pani Karinie Mazurek-Błażejewskiej.

Uczniowie klasy IIc 


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo