We wtorek 25 września 2018 r. grupa 6 żeglarzy z PCKZiU: Szymon Bekisz IV TI, Konrad Skoczke IV TI, Maciej Browarczyk IV TI, Marcin Nikrandt IV TL, Wiktor Michniak III TM i Filip Sokołek III TM, wraz z opiekunami Dariuszem Knitter oraz Andrzejem Sitkiewiczem wzięła udział w zorganizowanym przez Pomorski Związek Żeglarski, Marszałka województwa pomorskiego i Starostwo Powiatowe w Pucku rejsie wspaniałym żaglowcem szkoleniowym ZHP Zawiszą Czarnym.

Wraz z nami w rejs udali się również uczniowie z I LO w Pucku, ZSP w Kłaninie oraz SOSW w Pucku a towarzyszył nam Główny Specjalista ds. Edukacji Starostwa Powiatowego Romuald Głuszko.

Wszyscy uczestnicy aktywnie wzięli udział w pracach załogi żaglowca - od prac cumami, poprzez stawianie i zrzucanie żagli do klarowania lin a nawet sterowania żaglowcem. Pogoda dopisała, było słonecznie i wietrznie - wymarzona pogoda dla żeglarzy, nie przeszkadzał nam zatem chłód i rozbryzgi fal na dziobie a dzięki zajęciom wymagającym sprawności i siły nikomu nie było za zimno. 

Mieliśmy także możliwość zejścia pod pokład, do kubryku i maszynowni w której mogliśmy podejrzeć pracę potężnego silnika.

Każdy uczestnik rejsu otrzymał od kapitana imienny certyfikat uczestnictwa w rejsie oraz kalendarz ścienny na 2019 rok. 

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, po którym oprowadzał nas Dyrektor Tomasz Miegoń, przekazując zarówno istotne informacje historyczne jak i też mniej znane ciekawostki.

Niewątpliwie była to ciekawa, niestandardowa wycieczka, dzięki której mogliśmy jeszcze mocniej doświadczyć naszej bliskości i związku z Morzem.

więcej zdjęć na portalu : żeglarski.info https://zeglarski.info/artykuly/pomorze-na-morze-w-obiektywie-naszego-fotoreportera/

Tekst i zdjęcia:
Dariusz Knitter


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo