Dzisiaj 3 września 2018 r. Dyrekor PCKZiU Kazimierz Czernicki uroczyście zaingurował nowy rok szkolny 2018/2019 witając wszystkich uczniów a szczególnie klas pierwszych oraz nauczycieli i pracowników szkoły na pierwszym po wakacjach apelu szkolnym, życząc sukcesów w nauce, życiu zawodowym i osobistym. 

Apel ten był też okazją do wręczenia certyfikatów i uprawnień zawodowych naszym uczniom którzy z powodzeniem ukończyli specjalistyczne szkolenia w ramach unijnego projektu podnoszenia zdolności do przyszłego zatrudnienia.

Uczniowie ci otrzymali międzynarodowe uprawnienia na operatorów wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz na spawanie metodą MAG 136 oraz metodą TIG 141 wydane przez Urząd Dozoru Technicznego. Tego rodzaju dodatkowe kwalifikacje zawodowe z pewnością stwarzają więcej atrakcyjnych szans zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

Uprwnienia te nasi uczniowie uzyskali dzięki współpracy z Powiatowym Cechem Rzemiosł Różnych Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz z naszą lokalną firmą Zatoka-Tech w Pucku, których przedstawiciele: Starszy Cechu Pan Lech Jędrzejczyk oraz Pan Przemysław Kos z Zatoka-Tech asystowali Dyrektorowi Kaziemierzowi Czernickiemu oraz Kierownikowi Szkolenia Praktycznego Andrzejowi Sitkiewiczowi przy wręczaniu certyfikatów.

Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z dodatkowych ofert podnoszenia kwalifikacji zawodowych i jeszcze raz życzymy wszystkim udanego roku szkolnego 2018/2019.

Ale szczególnie serdecznie witamy naszych nowych uczniów. Mamy nadzieję że szybko zintegrujecie się ze szkolną społecznością i znajdziecie tu dobre miejsce na naukę, miłe, przyjazne towarzystwo oraz profesjonalną opiekę kadry szkolnej.

Powodzenia!!!

 

Tekst:

Dariusz Knitter

Zdjęcia:

Piotr Widerski, Dariusz Knitter

 


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo