Zespół czterech uczniów z klasy II TM: Jan Koss, Wiktor Michniak, Filip Sokołek oraz Bartłomiej Styn wzięło udział w konkursie projektów „Razem do zawodu", organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Opiekunem projektu był p. Marek Lieder.

W konkursie „Razem do zawodu" wystartowało 195 uczniów szkół zawodowych, którzy utworzyli 46 zespołów projektowych. Każdy zespół pod okiem opiekuna przygotowywał nowatorski projekt w jednej z czterech kategorii:

  • technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), elektronika,
  • transport, logistyka i motoryzacja,
  • turystyka, sport i rekreacja,
  • budownictwo.

Pierwszym sukcesem było uzyskanie zatwierdzenia naszego projektu w kategorii Transport, logistyka i motoryzacja.

Następnie, w dniu 20 marca 2018 w Liceum Ogólnokształcącym nr XVIII Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących "Conradinum" odbyła się prezentacja finałowych prac. Wyłonieni laureaci ze szczebla powiatowego zostali ocenieni przez kapitułę wojewódzką.

Za projekt: „Poprawa bezpieczeństwa jednostek pływających (żaglówek) – knagi i kotwiczki Danfortha" nasza drużyna odebrała nagrodę specjalną ufundowaną przez Akademię Morską w Gdyni. Otrzymaliśmy także wyróżnienie w konkursie, co napawa dumą, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom prezentowanych prac.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 28 marca 2018 roku w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Konkurs „Razem do zawodu" zorganizowany został w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" realizowanego przez samorząd województwa pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Tekst i zdjęcia:

Marek Lieder


informator2022 removed page 1

Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo