rekrutacja

KwalifikacyjneKursyZawodowe

Kursy zawodowe

Klub przedszkolaka

przedszkolak

Licznik odwiedzin

1972932
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
645
1333
5409
25754
41279
1972932

Dzisiaj odbył się egzamin maturalny z języka polskiego. Jak opowiadają nasi uczniowie, pojawiły się pytania dotyczące Potopu oraz Wesela. Do testu na poziomie podstawowym przystąpiło blisko 334 tys. Maturzystów w tym również absolwenci PCKZiU w Pucku.

Część uczniów wybrała temat, który dotyczył zachowania i stanów emocjonalnych bohaterów cytowanego fragmentu Potopu Henryka Sienkiewicza a inni wybrali drugi z tematów i musieli porównać stanowiska Gospodarza i Poety w Weselu Stanisława Wyspiańskiego wobec możliwości powstańczych Polaków oraz ich poglądy na poezję narodową. Rozwiązujący test na poziomie podstawowym nasi maturzyści musieli odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu tekstu o miłości, w którym cytowano fragmenty utworów Platona, Cypriana Kamila Norwida i ks. Jana Twardowskiego.

To dopiero początek zmagań maturzystów Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Jutro matematyka – życzymy wszystkim powodzenia

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo