KwalifikacyjneKursyZawodowe

Kursy zawodowe

Licznik odwiedzin

1932482
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
652
802
652
26583
35941
1932482

otwarcie13 października 2014 roku odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie pracowni gastronomicznej w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Przecięcie wstęgi zostało dokonane przez Pomorskiego Wicekuratora Oświaty – Panią Gabrielę Albertin , Wicestarostę Powiatu Puckiego - Pana Zygmunta Wiśniewskiego, Dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku – Pana Jarosława Lisa oraz przedstawiciela społeczności uczniowskiej – uczennicę klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - Izabelę Erlich.

Pracownia gastronomiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i urządzenia gastronomiczne ze stali nierdzewnej. Warto tu wymienić między innymi: okapy kuchenne, blaty robocze, kuchenki gazowe z piekarnikami elektrycznymi, frytkownice, mikser, blender, opiekacz, wilki, roboty wielofunkcyjne, piec konwekcyjny, chłodziarkę, urządzenie do obróbki wstępnej jaj, zmywarkę. .
W pracowni znajduje się sześć stanowisk pracy. Każde z nich jest wyposażone w drobny sprzęt gastronomiczny potrzebny do wykonania zadań, między innymi: deski do krojenia z kolorowego polietylenu, garnki, patelnie, miski, przybory kuchenne takie jak chochla, łyżka cedzakowa, obierak a także noże kuchenne, sztućce serwisowe, naczynia do ekspedycji potraw itp.
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wykonują w pracowni ćwiczenia z przyrządzania potraw z warzyw, ziemniaków, grzybów, owoców, mleka i jego przetworów, jaj, produktów zbożowych, mięsa zwierząt rzeźnych i dziczyzny, drobiu i ptactwa dzikiego, ryb i owoców morza. Sporządzają również wyroby cukiernicze oraz napoje zimne i gorące. Po wykonaniu potraw uczniowie dokonują ich oceny organoleptycznej i sporządzają sprawozdanie z przeprowadzonego ćwiczenia.

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

librus

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo