otwarcie13 października 2014 roku odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie pracowni gastronomicznej w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Przecięcie wstęgi zostało dokonane przez Pomorskiego Wicekuratora Oświaty – Panią Gabrielę Albertin , Wicestarostę Powiatu Puckiego - Pana Zygmunta Wiśniewskiego, Dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku – Pana Jarosława Lisa oraz przedstawiciela społeczności uczniowskiej – uczennicę klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - Izabelę Erlich.

Pracownia gastronomiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i urządzenia gastronomiczne ze stali nierdzewnej. Warto tu wymienić między innymi: okapy kuchenne, blaty robocze, kuchenki gazowe z piekarnikami elektrycznymi, frytkownice, mikser, blender, opiekacz, wilki, roboty wielofunkcyjne, piec konwekcyjny, chłodziarkę, urządzenie do obróbki wstępnej jaj, zmywarkę. .
W pracowni znajduje się sześć stanowisk pracy. Każde z nich jest wyposażone w drobny sprzęt gastronomiczny potrzebny do wykonania zadań, między innymi: deski do krojenia z kolorowego polietylenu, garnki, patelnie, miski, przybory kuchenne takie jak chochla, łyżka cedzakowa, obierak a także noże kuchenne, sztućce serwisowe, naczynia do ekspedycji potraw itp.
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wykonują w pracowni ćwiczenia z przyrządzania potraw z warzyw, ziemniaków, grzybów, owoców, mleka i jego przetworów, jaj, produktów zbożowych, mięsa zwierząt rzeźnych i dziczyzny, drobiu i ptactwa dzikiego, ryb i owoców morza. Sporządzają również wyroby cukiernicze oraz napoje zimne i gorące. Po wykonaniu potraw uczniowie dokonują ich oceny organoleptycznej i sporządzają sprawozdanie z przeprowadzonego ćwiczenia.

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

librus

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo