KwalifikacyjneKursyZawodowe

Licznik odwiedzin

1932561
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
731
802
731
26662
35941
1932561

Filtr
 •  th

  Z głębokim żalem zawiadamiamy że ostatnie pożegnanie naszego zmarłego Kolegi

  Marka Wełpy

  odbędzie się we wtorek 29 marca 2016 r.

  i rozpocznie się w kaplicy przy szpitalu w Pucku o godzinie 12.00

 • Corocznym zwyczajem obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji uczniowie klasy I i II zasadniczej szkoły zawodowej -sprzedawcy przygotowali konkursy i krzyżówki związane z tematyką znaków informacyjnych na towarach. Młodzież chętnie uczestniczyła w zabawie edukacyjnej, która uatrakcyjniona była słodyczami (nagrodami za prawidłowe odpowiedzi) ufundowamymi przez Rzecznika Konsumentów panią Mariole Włudzik.

  Komisja Przedmiotów Ekonomicznych.

   

  {phocagallery view=category|categoryid=280|limitstart=1|limitcount=0}

 • {phocagallery view=category|categoryid=281|imageid=7875|float=left}W czwartek 17.03.2016 w puckim ratuszu odbyła się konferencja „Rola pracodawców w szkolnictwie zawodowym w Powiecie Puckim”, której gospodarzem było Starostwo Powiatowe w Pucku.

  Wśród zaproszonych gości byli m.in. : Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - Adam Krawiec, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Gdańsku - Jan Główczewski, samorządowcy, pracodawcy, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, doradcy zawodowi, pedagodzy szkolni, kierownicy szkolenia praktycznego.

 • nakretkiW lutym 2016 r. cała społeczność szkolna PCKZiU zbierała plastikowe nakrętki dla chorego na mukowiscydozę Nikodema. W ciągu dwóch tygodni zebraliśmy imponującą ilość nakrętek!!! Niewątpliwie świadczy to o wielkim sercu i empatii osób związanych z naszą szkołą.

   

  Dziękuję wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem przynosili torebki i ogromne worki pełne nakrętek.

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego
  Anna Nowak

 • Dotyczy absolwentów technikum, którzy ukończyli szkołę w roku szkolnym 2014/2015, absolwentów liceum ogólnokształcącego 2013/2014 oraz absolwentów z lat 2005/2006 – 2013/2014
  Przypominam:
  Do dnia 4 kwietnia 2016 roku należy złożyć bibliografię wykorzystaną do opracowania wybranego tematu z listy dostępnej na stronie internetowej szkoły (dotyczy egzaminu z języka polskiego).

  • Bibliografię składać należy sekretariacie szkoły w dwóch egzemplarzach - podpisaną imieniem i nazwiskiem.
  • Wraz z bibliografią absolwent składa pisemną informację o materiałach pomocniczych i środkach technicznych, którymi zamierza się posłużyć podczas prezentacji. Szkoła udostępnia środki techniczne, którymi dysponuje.
  Termin jest nieprzekraczalny - złożenie bibliografii jest warunkiem przystąpienia do części ustnej egzaminu z języka polskiego !!!
 • {phocagallery view=category|categoryid=279|imageid=7852|float=left}W minionym tygodniu uczennice klasy II TŻiUG - Natalia Wilczewska i Bernadeta Perszon oraz klasy III TŻiUG - Eliza Groenwald i Małgorzata Itrych wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Nakrywania Stołów. 

 • zakupyKomisja Przedmiotów Ekonomicznych, informuje, że związku z tym, że zbliża się Światowy Dzień Konsumenta, 16.03 (środa) na pierwszej długiej przerwie koło pokoju nauczycielskiego, będzie zorganizowane stoisko konkursowe przez uczniów. Zapraszamy nauczycieli, pracowników szkoły oraz młodzież do wzięcia udziału w tej formie zabawy edukacyjnej. Przewidujemy słodkie nagrody W tym roku hasłem przewodnim jest Jakość zdrowotna żywności.

  Główną formą konkursu będzie ustalenie znaków informacyjnych na towarowych.

   

  Z poważaniem

  Komisja przedmiotów ekonomicznych.

 • {phocagallery view=category|categoryid=274|imageid=7817|float=left}W miniony czwartek odbyła się druga edycja warsztatów kulinarnych, które poprowadzone zostały przez Zastępcę Szefa kuchni Hotelu **** Mistral w Gniewinie - Pana Piotra Szewczenkę.
  W części teoretycznej zajęć,wykładzie dotyczącym pracy w kuchni hotelowej, brała udział klasa 3 TŻiUG oraz 1 TŻiUG, natomiast w części praktycznej klasa 3 TŻiUG.

 • images cameraZapraszamy wszystkie klasy PCKZiU w Pucku do udziału w konkursie

  "Moja szkoła, mój zawód, moja pasja.."

  Prosimy o stworzenie elektronicznego albumu fotograficznego, filmików, prezentacji multimedialnych itp.
  Mile widziane są "zdjęcia z szkolnego życia klasy", zdjęcia z zajęć, pracowni, efekty pracy na lekcji np. zdjęcia wykonanych przez kucharzy potraw itp.

  Materiały należy dostarczyć Pani Annie Zwierskiej-Dampc najpóźniej w dniu 17.03.2016 roku.
  Przewidziana nagroda dla zwycięskiej klasy, to wyjście na kręgle w Pucku.

  Życzymy twórczej pracy i dobrej zabawy.

 • SUKCES NASZEJ UCZENNICY AGATY BARNETT

  20150305 121734 4

  5 marca 2015 roku dwie uczennice klasy IV TE Agata Barnett i Anna Klebba oraz dwóch uczniów z klasy II TE Patryk Adrian i Sebastian Górczany wzięli udział w VI edycji Konkursy Wiedzy o Przedsiębiorczości " Wygraj swoją przyszłość z WSAiB", który odbył się w Gdyni w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego. Nagrodą główną był indeks uczelni umożliwiający bezpłatną naukę. W konkursie wzięło udział ponad 300 uczniów z całej Polski.

  Uczennica naszej szkoły AGATA BARNETT po zaciętej dogrywce zajęła III miejsce w konkursie. 
  Brawo Agata! Serdecznie gratulujemy Tobie sukcesu i życzymy dalszych.

 •  

  Finał III Edycji Konkursu Logistycznego WSAiB

   img 042726 marca 2015 r. 6 uczniów klasy I TL oraz 3 uczniów klasy II TE wzięło udział w finale III Edycji Konkursu Logistycznego WSAiB. Do rywalizacji w 3 edycji Konkursu Logistycznego WSAiB przystąpiło łącznie prawie pół tysiąca uczniów szkół średnich. Do etapu finałowego zakwalifikował się co drugi uczestnik.

  Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów. Pierwszy, niezwykle ciekawy, pt. „Realizacja zlecenia FCL na przykładzie importu (od zakupu towaru do dostarczenia towaru)" przygotowała pani Agnieszka Wielgus, Kierownik Działu Importu ATC Cargo. Następnie głos zabrał dr Marian Morawski, wykładowca WSAiB, który w prelekcji pt. „Centra logistyczne oraz terminale kontenerowe jako podstawowe ogniwa infrastruktury logistycznej Polski" przedstawił model przesyłu towarów funkcjonujący w sąsiedztwie polskich portów.

 • 20150316 081555

  Światowy Dzień Konsumenta


  15 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele przedmiotów ekonomicznych oraz uczniowie klasy II TE przygotowali konkursy konsumenckie. Jedną z form zabawy była odpowiedź na nieskomplikowane pytanie z dziedziny praw konsumenta, każda odpowiedź była nagrodzona słodką niespodzianką. Uczniowie pozostałych klas przygotowali tematyczne plakaty, a najlepsze wśród nich zostały nagrodzone.
  Fundatorem nagród i patronat nad konkursem sprawowała mgr Mariola Włudzik, która pełni funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

  Maja Dziekońska

 •  

  Zdjecie Olimpiada

  NASZ OLIMPIJCZYK – Maciej Kolmetz
  III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności

  W dniach 12-13 marca odbył się III – finałowy etap XVII Ogólnopolskiej Olimpiady  Wiedzy o Żywności w Poznaniu. Nasz uczeń Maciej Kolmetz z klasy 4 Technikum w zawodzie technologa żywności, przygotowywany przez  dr Grzegorza Pałuckiego, zajął III miejsce w Polsce.

  W 3 etapach zmagań eliminacyjnych pokonał ponad 1200 rówieśników z całej Polski, reprezentujących 49 szkół, zdobywając cenne nagrody i dyplomy. Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie centralnym otrzymali indeksy na wyższe uczelnie oraz zwolnienie z teoretycznej części egzaminu zawodowego.
 • Jezyk kaszubskiStarosta pucki Jarosław Białk oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu puckiego serdecznie zapraszają uczniów i nauczycielina wykład poświęcony rozwojowi współczesnej literatury kaszubskiej, który wygłosi prof. Daniel Kalinowski z Akademii Pomorskiej w Słupsku: zaproszenie - pobierz

 • {phocagallery view=category|categoryid=193|imageid=5089|float=left}W piątek w Gdyni rozpoczęły się Kolosy 2014 - Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Jak co roku impreza ściągnęła mnóstwo osób, które chcą wysłuchać opowieści podróżników podróżujących po najbardziej niedostępnych zakątkach Ziemi. Opowieści tych mogli posłuchać uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w tegorocznym spotkaniu w Gdyni.

 • NASZA SZKOŁA WITA WIOSNĘ - KONKURSY

  20.03.2015 (piątek)

  marzannaKONKURS NA MARZANNĘ

  KONKURS NA STRÓJ WIOSENNY

  W związku z nadchodzącą wiosną zapraszamy klasy do udziału w konkursie na Marzannę oraz na strój wiosenny. Każda klasa przygotowuje jedną Marzannę, a odważni uczniowie przebierają się za Panią Wiosnę. Reszta osób wita wiosnę w ubiorze żółto-zielonym. Przebrane osoby są zwolnione z pytania i kartkówek.

  Przewidziane atrakcje:

  KONKURS MARZANN – zapraszamy wszystkie klasy do przygotowania Marzann (jedna Marzanna od klasy). Prosimy o dostarczenie Marzann do budynku C od pierwszej do trzeciej godz. lekcyjnej. Najładniejsza Marzanna zostanie nagrodzona, a najbrzydsza spalona.

  KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ WIOSENNY – wszystkie osoby zapraszamy do przebrania się w strój wiosenny. Za najciekawszy i najładniejszy ubiór przewidziana jest nagroda.

  KAWIARENKA WIOSENNA – maturzyści zapraszają na słodkości, które będzie można nabyć od rana

  UBIÓR ŻÓŁTO–ZIELONY – uczniowie ubrani w tym dniu na żółto-zielono są zwolnieni od pytania i kartkówek. Zachęcamy również nauczycieli do włączenia się w tą ideę.

  KONKURENCJE SPORTOWE

  Przywitanie Wiosny nastąpi po 3.godzinie lekcyjnej. Prosimy nauczycieli i uczniów do przejścia na długiej przerwie za budynek C, do miejsca wyznaczonego na ognisko. Tam zostanie rozstrzygnięty konkurs Marzann, konkurs na strój wiosenny, a maturzyści spalą Marzannę. Ocalone Marzanny będzie można podziwiać przez parę dni, gdyż zostaną ustawione przed budynkiem szkoły.

  Na koniec zapraszamy na ruch na świeżym powietrzu – jeśli dopisze pogoda.

  Serdeczne zapraszają maturzyści pod opieką

  p. Joanny Antkowiak-Reglińskiej i p. Agnieszki Kreft

                                    

 • p1060745CIEKAWE LEKCJE EKONOMII

   

  Lekcje w Technikum Ekonomicznym są prowadzone metodami aktywizującymi. Na jednej z nich uczniowie kl. I TE zajmowali się PRODUKCJĄ ZABAWEK. To emocjonujące zajęcia, w czasie których uczestnicy muszą wykazać się kreatywnością, solidnością i umiejętnością kalkulacji kosztów.

  Uczniowie podzieleni na zespoły mieli za zadanie wykonać, z przygotowanych materiałów, prototyp zabawki własnego pomysłu, a następnie ją „sprzedać”.

 •  
  mozliwosci wsparciaSpotkanie informacyjne w Pucku: „Możliwości wsparcia dla osób zamierzających założyć działalność gospodarczą”

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wejherowie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Pucku, Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, Powiatowym Centrum Informacyjnym w Wejherowie zapraszają na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej z uwzględnieniem instrumentów zwrotnych.

 •  
  mozliwosci wsparciaSpotkanie informacyjne w Pucku: „Możliwości wsparcia dla osób zamierzających założyć działalność gospodarczą”

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wejherowie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Pucku, Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, Powiatowym Centrum Informacyjnym w Wejherowie zapraszają na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej z uwzględnieniem instrumentów zwrotnych.

 • Informujemy, że 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. W związku z tym nauczyciele przedmiotów ekonomicznych wraz z uczniami klasy II TE organizują 16.03.2015 konkurs konsumencki, który przybierze formę zabawy ze słodkimi niespodziankami. W tym dniu od godz. 8.45 na korytarzu przy pokoju nauczycielskim będzie stoisko konkursowe przy którym można odpowiedzieć na nieskomplikowane pytanie otrzymując niespodziankę. Liczymy na duże zainteresowanie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
  Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy plakat związany z tematyką konsumencką, który należy dostarczyć do dnia 10.03.2015 do nauczycieli przedmiotów ekonomicznych. Najlepsze plakaty zostaną nagrodzone!!!

  Konkurs organizowany jest pod patronatem Powiatowego Rzecznika Konsumentów pani Marioli Włudzik.

  Maja Dziekońska

 • Udział i dobre wyniki naszych uczniów w Konkursie Przedsiębiorczości organizowanym przez WSAiB w Gdyni to już niemal tradycja naszej szkoły. W tej edycji kolejni uczniowie odnieśli sukces dostając się do etapu okręgowego:

  - Patryk Adrian II TE
  - Sebastian Górczany II TE
  - Ania Klebba IV TE
  - Agata Barnett IV TE

  Gratulujemy naszej młodzieży i życzymy sukcesów w konkursie okręgowym, który odbędzie się 5.03.2014r.

   

  Maja Dziekońska

 • kom1 20521 marca 2014 roku odbył się powiatowy etap POMORSKIEGO KONKURSU WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM. Uczeń klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego - Przemysław Miłosz  zajął drugie miejsce i będzie reprezentował Powiat Pucki w finale wojewódzkim 11 kwietnia 2014 roku w Gdańsku. Udział w konkursie powiatowym brali udział także uczniowie klasy IV TH : Ewa Dampc i Mateusz Skwiercz. Do konkursu przygotowała uczniów Pani Sylwia Markiewicz.

 • rekolekcje
  Rekolekcje dla uczniów naszej szkoły odbędą się w terminie 30.03.2014 - 02.04.2014 ( od niedzieli do środy). Niedziela godz. 18:30 lub inna Msza Św. z nauką. Poniedziałek, wtorek, środa godzina 12:00. W związku z tym w tych dniach odbędą się 4 lekcje ( do godz. 11:25).

 • wykrzyknik22 KWIETNIA 2014 r. odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie ROLNIK o godz. 8. 30 w budynku „C".

 •  

  PRÓBNY EGZAMIN ZAWODOWY

  ETAP PISEMNY

  21.03.2014 - godzina 9 00

  sala nr 16 (budynek „C”) dla zawodów:

      Technik mechanik

      Stolarz

      Ślusarz

      Mechanik pojazdów samochodowych

      Elektryk

      Cukiernik

  sala nr 17 (budynek „C”) dla zawodów:

      Technik ekonomista

      Technik informatyk

  ETAP PRAKTYCZNY

  19.03.2014   - godzina 8 30 SALE KOMPUTEROWE 41 A i 41 B dla zawodu:

      Technik ekonomista

  20.03.2014 - godzina 9 00 SALE KOMPUTEROWE 41 A i 41 B dla zawodu:

      Technik informatyk

  20.03.2014 - godzina 9 00 sala nr 1 budynek „A” dla zawodu:

      Technik mechanik

   

 • WIOSENNE ZMIANY W SZKOLNYM RADIOWĘŹLE

  nuty

       Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w szkolnym radiowęźle (budynek A) dokona się mała rewolucja:

  • w poniedziałki będziemy słuchać muzyki przygotowanej przez osoby odpowiedzialne za radiowęzeł;
  • od wtorku do czwartku posłuchamy piosenek wybranych przez konkretną klasę (w tym tygodniu to klasa III TE);
  • w piątki zaprezentowane zostaną utwory wybrane przez nauczycieli.

       Klasy, które chcą dokonać wyboru piosenek na kolejne tygodnie prosimy, by zgłosiły się do opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Anny Nowak.

   

  Samorząd Uczniowski

  z opiekunami

 • dzien-kobiet-8-marcaZ okazji Dnia Kobiet
  Wszystkiego co najlepsze,
  spełnienia marzeń
  zadowolenia z siebie,
  dużo szczęścia i uśmiechu
  oraz wiele radości życiowej!
  życzy PCKZiU w Pucku

 • uwagaKomunikat dla klas maturalnych:

  • Sesja poprawkowa odbędzie się w dniach 28-29. 08. 2013r.
 • dsc038W dniu 19 marca 2013r. w Gdańsku odbył się konkurs wokalno – muzyczny piosenki patriotycznej „Polska – moje miejsce, mój kraj” organizowany przez Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność, w którym udział wziął zespół z naszej szkoły pod opieką pani Moniki Wołoszyk w składzie: Anna Michnowska, Jakub Parchem, Maksymilian Selin, Mateusz Zawada, Paweł Marczykowski oraz Przemysław Michnowski.

 • dsc 0004W dniu 15 marca 2013 w naszej szkole odbył się jak co roku, zorganizowany przez klasę II TE pod opieką pani Marioli Włudzik Dzień Konsumenta. Stoisko zorganizowane na korytarzu naprzeciwko pokoju nauczycielskiego cieszyło się ogromnym powodzeniem zarówno wśród ucznióe jak i nauczycieli, którzy licznie i z zapałem brali udział w quizie na temat praw konsumenta. Uczestnicy mieli zatem okazję zapoznać się z podsatwowymi i często nieznanymi szerzej prawami kupujących towary i usługi w sposób przystepny i ciekawy.

 • o1W dniach 7-8 marca 2013r. odbył się III – finałowy etap XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu. Nasz uczeń Grzegorz Nikrandt z klasy 3 Technikum w zawodzie technologa żywności, przygotowywany przez dr Grzegorza Pałuckiego, zajął VI miejsce w Polsce. W 3 etapach zmagań eliminacyjnych pokonał prawie 1800 rówieśników z całej Polski, zdobywając cenne nagrody i dyplomy. Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie centralnym otrzymali indeksy na wyższe uczelnie oraz zwolnienie z teoretycznej części egzaminu zawodowego.

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

librus

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media