W mijającym tygodniu zakończyliśmy sezon żeglarski 2017. Przeszkoliliśmy kilku uczniów z umiejetności prowadzenia łodzi żaglowych oraz wiadomości teoretycznych i przepisów dotyczących żeglarstwa. Jeden z żeglarzy w październiku pozytywnie zaliczył egzamin na patent żeglarza jachtowego.

Łodzie klasy Puck służące do szkolenia zostały już wyciągnięte przy pomocy naszych uczniów klas technikum mechanicznego oraz pracowników portu jachtowego na nabrzeże w Pucku, następnie zdemontowaliśmy maszty i elementy olinowania stałego, miecze, stery oraz gretingi i przystąpiliśmy do oczyszczania kadłubów z narośli i skorupiaków morskich.

Kolejne prace szkutnicze będą wiązały się z ewentualnym uzupełnieniem laminatu oraz oczyszczeniem i konserwacją żagli i kamizelek ratunkowych

Uczniowie II TM wzieli również udział w wycieczce do przedsiębiorstwa Szkuner z którym współpracuje nasza szkoła.

Tekst :

Dariusz Knitter

Zdjęcia:

Wiktor Groenwald, Dariusz Knitter

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo