Od wielu lat w naszej szkole, nieoficjalnie, działa Klub Wolontariusza. Członkami klubu są osoby, które chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, bezinteresownie pomagając innym. W ubiegłym roku szkolnym nasi wolontariusze brali udział w wielu akcjach.

DZIAŁANIA WOLONTARIATU W PCKZiU w PUCKU w roku 2016/2017:

  1. W okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), uczniowie naszej szkoły sadzili żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach.
  2. Uczniowie klas 3 TE i 1 TL pomagali w pracach biurowych w księgowości a jednym z najaktywniejszych był Ibrayev Assan
  3. W maju uczniowie z dziesięciu klas naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez Panią Beatę Gruchałę oraz Panią Martę Werner–Dettlaff. Celem spotkań było zapoznanie młodzieży z pracą na rzecz hospicjum w tym z ideą wolontariatu opiekuńczego i wolontariatu akcyjnego.
  4. 7 czerwca2017 roku uczennice z klasy 1b (Katarzyna Bolda i Nikola Minga) zbierały pieniądze na rzecz Hospicjum
  1.  11 czerwca 2017 roku uczniowie odśpiewali hymn Puckiego Hospicjum, na rynku, w ramach ŚWIĘTA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH  "ZAKOCHAJ SIĘ W PUCKU”.(Julia Hildebdrandt, Kinga Funk, Aleksandra Chwarszczyńska, Weronika Temska, Weronika Kownatke, Ryszard Płoski)
  1. 12 czerwca 2017 roku był dniem  porządkowym w hospicjum. Uczniowie z klas 2 TŻiUG i 3c pielili i pielęgnowali teren dookoła budynku (Weronika Roszman, Paulina Oksiuta, Angelika Jeka, Klaudia Lilla i chłopcy z 3c)

To tylko niektóre przykłady działań,

Jeżeli w jakikolwiek sposób chciałbyś pomóc innym, dołącz do nas!

Zapraszamy, kolejnych chętnych do czynienia dobra, na spotkanie informacyjne 09.10.17, na długiej przerwie (10:25), do budynku C, sala 10.

Tekst i zdjęcia:

Joanna Antkowiak-Reglińska

 ankieta1 752x440 658x385

konkurs

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo