We wtorek 13 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej bud. C w PCKZiU w Pucku odbył się finał I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żeglarstwie zorganizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pucku. 

W eliminacjach wewnątrzszkolnych konkursu wzięło udział 5 szkół ponadgimnazjalnych jednak w ścisłym finale znalazły się: I LO im S. Żeromskiego w Pucku, Liceum Akademickie im. M. Płażyńskiego w Pucku oraz PCKZIU w Pucku.

Konkurs został otwarty przez Vice Starostę Puckiego Tomasza Herrmanna oraz szefową Wydziału Edukacji Zdrowia Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego Iwonę Domachowską i Głównego Specjalisty d/s Edukacji Romualda Głuszko w asyście gospodarza konkursu Dyrektora PCKZiU Kazimierza Czernickiego i komisji konkursowej.

2-osobowe zespoły reprezentujące szkoły zmierzyły się z wymagającym testem pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych zawierającym 110 zadań i obejmującym wiedzę z zakresu wiadomości wymaganych na egzaminie na patent żeglarza jachtowego jak i też z historii żeglarstwa polskiego i lokalnego.

Wszystkie zespoły wykazały się dużą wiedzą i uzyskały wysokie noty ostatecznie klasyfikacja I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żeglarstwie przedstawia się następująco:

I miejsce - Julia Kupska, Marta Tomczyńska - LA im. M. Płażyńskiego

II miejsce - Piotr Kania, Maciej Budzisz  - LO im. S. Żeromskiego

III miejsce Wiktor Michniak, Filip Sokołek - PCKZiU

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i cenne nagrody w postaci czapek żeglarskich marki Henrii Lloyd oraz pakietu upominków ufundowanych przez Sarostwo Powiatowe w Pucku

Gratulujemy wszystkim i zachęcamy do dlaszego rozwijania pasji żeglarstwa!

Tekst:

Dariusz Knitter

Zdjęcia:

Nikola Klawikowska Ic

 


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo