W zeszły piątek 9 czerwca 2017 odbyły się VII Samorządowe Regaty Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka. W regatach tych na łodziach klasy Puck, wzięły udział 2 załogi reprezentujące Starostwo Powiatowe W Pucku, w których składzie znaleźli się żeglarze - uczestnicy kursu żeglarskiego z naszego Centrum z klasy I TM.

Załogi wystartowały ok. 11.00 i 6- krotnie pokonywały wyznaczona trasę. Wiatr w trakcie regat wzmógł się i walka była często zacięta. Załoganci musieli włożyć sporo wysiłku w wybieranie żagli i balastowanie łodzi, a każdy błąd skutkował utratą pozycji.

Jak na udział wśród naprawdę doświadczonych i znakomicie wyposażonych załóg nasze miejsca: 6 i 11 na 13 startujących jest godne pochwały i stanowi dobry początek dla przyszłych żeglarzy.

Po zakończeniu regat ok. godz. 15.00 rozdano dyplomy i puchary. W uroczystości wzięli udział oprócz gospodarza Komendanta HOM-u Sławomira Dębickiego także Starosta Pucki Jarosław Białk i Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, którzy wygłosili krótkie podziękowania i zapowiedzieli dalsze działania w celu rozwoju żeglarstwa w naszym regionie.

Na zakończenie wszystkie załogi mogły posilić się przy obiedzie serwowanym w sali Okrągłej HOM-u.

Przygotował:

Dariusz Knitter


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo