Zaproszenie do udziału w konkursie

Mam przyjemność zaprosić uczniów naszej szkoły do udziału w I Powiatowym konkursie wiedzy o polskim żeglarstwie morskim organizowanym przez nauczycieli – instruktorów żeglarstwa szkół ponadgimnazjalnych powiatu puckiego, przy współpracy z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Pucku.

Zachęcam do udziału wszystkich uczniów a szczególnie tych, którzy interesują się tematyką żeglarską, rybołówstwem, szkutników z klas mechanicznych oraz pragnących uzyskać patent żeglarza jachtowego w ramach bezpłatnego kursu, który już w maju rozpocznie się w naszej szkole. W konkursie mogą brać także udział uczniowie już posiadający uprawnienia żeglarskie.

Etap szkolny konkursu odbędzie się w kwietniu na bazie zestawów pytań zawierających pytania zamknięte i otwarte. Na podstawie wyników eliminacji zostanie wyłoniony 2-osobowy zespół reprezentujący szkołę w finale powiatowym konkursu w czerwcu. 

Zakres materiału pokrywa się w dużej mierze z zakresem wymaganym na egzaminie na patent żeglarza jachtowego: zasadnicze rodzaje jachtów; osprzęt jachtowy i nazewnictwo; teoria żeglowania; zasady bezpiecznej żeglugi i zachowanie w sytuacjach awaryjnych, meteorologia.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy, a dla najlepszych również nagrody rzeczowe. 

Zgłoszenia i pozostałe informacje:
Dariusz Knitter (sala 2C) do 22.03.2017r.

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo