W dniach 30.01 -  02.02.2017 r. odbyła się szkolna wycieczka do Rzymu klasy IV TŻiUG zorganizowana przez Księdza Mateusza Zawadzkiego.

Oto krótka relacja uczestników:

Po przylocie do Rzymu zatrzymaliśmy się w klasztorze Ojców Karmelitów na obrzeżach Rzymu. Jako że jesteśmy klasą gastronomiczną to mogliśmy samodzielnie przygotowywać sobie posiłki na bazie wyśmienitych, lokalnych włoskich produktów.

Obejrzeliśmy większość najznamienitszych starożytnych zabytków, w tym Forum Romanum, Koloseum, ruiny na Palatynie, Panteon czy też słynne Schody Hiszpańskie oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Rzym szczyci się nie tylko pozostałościami Imperium Rzymskiego ale również niezliczonymi obiektami historycznymi z czasów późniejszych, do których należą m.in. fontanny i mosty. Artyści mininych wieków tworzyli bajeczne, zapierające dech w piersiach dzieła sztuki architektonicznej, do których niewątpliwie należy malownicza fontanna di Trevi, która zachwyciła również i nas.

Mieliśmy okazję odwiedzić najważniejszą rzymską bazylikę - Świętego Piotra w Watykanie jak i też inne wspaniałe kościoły. Uczestniczyliśmy również we mszy świętej przy grobie Świętego Jana Pawła II i w audiencji papieskiej Papieża Franciszka.

Do najciekawszych miesc możemy także zaliczyć Muzea Watykańskie, w których zgromadzono mnóstwo rzeźb, fresków i obrazów najwybitniejszych mistrzów.

Pobyt ten, chociaż krótki dał nam wiele satysfakcji, radości poznawania i odkrywania historycznie ważnych miejsc oraz przybliżył nam współczesną kulturę i obyczaje włoskie

 Tekst:

IVTŻiUG

Zdjęcia m.in.:

Izabela Erlich 

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo