Uroczystości upamiętniające wydarzenia Zaślubin Polski z Bałtykiem rozpoczęły się o godzinie 9.30, na rynku miejskim w Pucku, na który w asyście Orkiestry Wojskowej wkroczyła Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

W obecności zgromadzonych gości, pocztów sztandarowych i mieszkańców odegrano hymn państwowy i wciągnięto na maszt flagę narodową. Kolejnym punktem uroczystości było powitanie zgromadzonych przez Burmistrz miasta Pucka, Panią Hannę Pruchniewską oraz Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej Andrzeja Królikowskiego. Następnie, w asyście Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, wszyscy zebrani przemaszerowali do Fary pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, gdzie o godzinie 10:00 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji 97 Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem

Po zakończeniu mszy dalsze uroczystości odbywały się w porcie puckim, gdzie prezes Ligi Morskiej i Rzecznej wręczył osobom zasłużonym krzyże „Pro Mari Nostro”. 

Następnie z pokładu śmigłowca Marynarki Wojennej, został zrzucony wieniec na wody Zatoki Puckiej, symbolizujący już po raz 97 Zaślubiny Polski z morzem. Uroczystości zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Hallera i historycznym Słupkiem Zaślubinowym.

W uroczystościach uczestniczyli uczniowie i poczty sztandarowe naszej Szkoły.

Tekst i zdjęcia:
Piotr Widerski

 

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo