W dniu 12 października w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjno - warsztatowe „Programowanie czas zacząć”. Organizatorem spotkania było Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże – obecnych było ponad sto osób. Spotkanie podzielone było na dwie części - ogólną oraz warsztatową.

Przybyłych na spotkanie przywitała wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku Pani Ewa Furche, która zachęcała do korzystania z sieci współpracy i samokształcenia oraz do uczestnictwa na V Forum Pomorskiej Edukacji. Pan Krzysztof Kurszewski z Kuratorium Oświaty w Gdańsku poprowadził cześć ogólną spotkania. Koordynator wojewódzki nadmienił, że edukacja dotycząca wprowadzenia programowania do szkół ma dotyczyć wszystkich uczniów, a nie tylko tych z wybranych jednostek. W imieniu wolontariuszy, chcących dzielić się swoją pasją wystąpił z kolei Pan Marcin Kolasiński z Intel Technology.

Po sesji ogólnej uczestnicy spotkania podzieleni zostali na trzy grupy warsztatowe i brali udział w warsztatach realizowanych przez Learnetic, Edu-Sense oraz Pana Andrzeja Przybycienia. Przedstawiciele firmy Learnetic przedstawili w trakcie warsztatów zasoby wspierające nauczanie programowania oraz narzędzia do tworzenia zasobów interaktywnych i platformę e-learningową wspierającą wykorzystanie zasobów interaktywnych. Przedstawiciele firmy EduSense przedstawili scenariusze lekcji z programowania z wykorzystaniem ozobotów. W trzeciej części warsztatów program Baltie przedstawił Pan Andrzej Przybycień.

Przebieg spotkania informacyjno – warsztatowego uatrakcyjniły przerwy kawowe, podczas których goście mogli skorzystać z kawy, herbaty i ciast naszego własnego wypieku.

Tekst i zdjęcia:

Piotr Widerski

 

 ankieta1 752x440 658x385

konkurs

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo