KwalifikacyjneKursyZawodowe

Kursy zawodowe

Licznik odwiedzin

1972943
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
656
1333
5420
25765
41279
1972943

Dnia 27 września obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Święto zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ.

Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym. Co roku organizatorom towarzyszy inne hasło przewodnie. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki odbywały się pod hasłem: Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności.

W związku z powyższym w naszej szkole zaplanowano kilka wydarzeń na najbliższe miesiące. Jednym z nich była wycieczka dydaktyczna do Hotelu**** Faltom w Rumi, gdzie uczniowie mieli okazję porozmawiać z Szefem Kuchni oraz Kierowniczką Gastronomii. Uczniowie zostali oprowadzeni i zapoznani z zasadami funkcjonowania poszczególnych działów hotelowych z szczególnym naciskiem na gastronomię hotelową (kuchnię, restaurację oraz organizację imprez grupowych). Zwieńczeniem wizyty była godzinna gra w bowling lub bilard.
Kolejnym punktem programu wycieczki była Pizzeria Felicita, założona przez Włocha, w której skosztować można różnorodnych dań, nie tylko pizzy. Rozmowa z właścicielką okazała się gastronomiczną podróżą do Włoch, gdzie przewodniczką była osoba z ogromną wiedzą na temat kuchni włoskiej a przede wszystkim pasjonatka kultury i wielokrotna bywalczyni kraju.
W najbliższym czasie kolejne działania związane z obchodami Światowego Dnia Turystyki.

Anna Zwierska-Dampc, Ewa Kowalska

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo