Dnia 27 września obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Święto zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ.

Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym. Co roku organizatorom towarzyszy inne hasło przewodnie. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki odbywały się pod hasłem: Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności.

W związku z powyższym w naszej szkole zaplanowano kilka wydarzeń na najbliższe miesiące. Jednym z nich była wycieczka dydaktyczna do Hotelu**** Faltom w Rumi, gdzie uczniowie mieli okazję porozmawiać z Szefem Kuchni oraz Kierowniczką Gastronomii. Uczniowie zostali oprowadzeni i zapoznani z zasadami funkcjonowania poszczególnych działów hotelowych z szczególnym naciskiem na gastronomię hotelową (kuchnię, restaurację oraz organizację imprez grupowych). Zwieńczeniem wizyty była godzinna gra w bowling lub bilard.
Kolejnym punktem programu wycieczki była Pizzeria Felicita, założona przez Włocha, w której skosztować można różnorodnych dań, nie tylko pizzy. Rozmowa z właścicielką okazała się gastronomiczną podróżą do Włoch, gdzie przewodniczką była osoba z ogromną wiedzą na temat kuchni włoskiej a przede wszystkim pasjonatka kultury i wielokrotna bywalczyni kraju.
W najbliższym czasie kolejne działania związane z obchodami Światowego Dnia Turystyki.

Anna Zwierska-Dampc, Ewa Kowalska

 ankieta1 752x440 658x385

konkurs

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo