KwalifikacyjneKursyZawodowe

Kursy zawodowe

Licznik odwiedzin

1972945
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
658
1333
5422
25767
41279
1972945

Rozpoczeliśmy prace konserwacyjno-remontowe 10 łodzi żaglowych klasy Puck magazynowanych na naszym terenie po sezonie żeglarskim. Uczniowie klas pierwszych: technikum mechanicznego, mechanik pojazdów samochodowych oraz ślusarz w ramach zajęć szkutniczych z zaangażowaniem zabrali się do pracy.

A było bardzo dużo do zrobienia. Zaczęliśmy od wysprzątania i uporządkowania terenu wiaty magazynowej, następnie trzeba było ostrożnie położyć łodzie na jednej burcie aby wylać wodę zgromadzoną w kadłubach. Kolejnym krokiem było oczyszczanie i szlifowanie zewnętrznej powierzchni kadłubów głównie części dennych na których osadziły się skorupiaki morskie.

Na koniec trzeba było ustwić łodzie zachowując ład i dostęp do nich oraz skompletować podstawowy osprzęt, zdemontowany na czas prac konserwacyjnych.

Jako prowadzący zajęcia szkutnicze chciałbym gorąco podziękować wszystkim uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem i nierzadko poświęceniem wykonywali tą ciężką i uciążliwą pracę w trudnych warunkach pogodowych - w chłodzie, deszczu i przy silnych porywach wiatru. Najtrudniejszy etap jest już za nami. W trakcie kolejnych zajmiemy się szczegółowym przeglądem stanu laminatu i ewentualnym uzupełnianiem uszkodzeń.

Tekst i zdjęcia:

Dariusz Knitter

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo