W minioną sobotę w Ostrzycach odbył się Festiwal Potraw Kaszubskich "Kaszëbsczé Jestkù", organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska” oraz Stowarzyszenie Kucharzy Polskich. Popis umiejętności kulinarnych dali gestorzy kuchni, uczniowie szkół gastronomicznych oraz koła gospodyń wiejskich.

Do konkursu przystąpiło siedem szkół gastronomicznych z Chojnic, Gdyni, Kościerzyny, Somonina, Sierakowic, Przodkowa, Pucka (nasza szkoła), trzy koła gospodyń wiejskich, cztery podmioty gastronomiczne. Sześć osób walczyło zaś indywidualnie.
Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Wilczewska (klasa 3 TŻiUG), Ania Trella (klasa 3 TŻiUG), Dawid Stefan (klasa 3TŻiUG), Oliwia Liss (klasa 2BK) oraz Karol Dusza (klasa 2 TŻiUG).
Uczniowie sporządzali kaszubską roladkę z piersi kurczaka w sosie kurkowym, którą podali z kopytkami i buraczkami zasmażanymi z jabłkiem oraz budyń z sera.
Uczestnicy festiwalu byli dodatkowo częstowani sporządzonymi przez naszą młodzież sałatką śledziową oraz chlebem ze smalcem.
Drużyna PCKZiU zdobyła trzecie miejsce i wróciła do szkoły z brązową łyżką ("BRONZOWÔ ŁËŻKA"), nagrodami, a przede wszystkim wielką radością, satysfakcją i zastrzykiem energii motywującym do kolejnych działań…

Zespół przedmiotów gastronomicznych

 ankieta1 752x440 658x385

konkurs

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo