W dniach 29-30 września br. uczniowie klas II i III TL, wraz z pp. Mają Dziekońską, Hanną Rażyńską i Mirosławem Drożakiem, odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Poznania na Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Logipak oraz do Centrum Techniki Magazynowej „Promag” na wystawę „Magazyn Przyszłości”.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Targi Logipak, na których prezentowana była LOGISTYKA:

  • Sprzęt i urządzenia transportu wewnętrznego
  • Urządzenia gospodarki magazynowej
  • Usługi magazynowe, transportowe i spedycyjne
  • Kody kreskowe i systemy automatycznej identyfikacji danych
  • Transport i spedycja

Po zwiedzeniu Targów przyszli logistycy udali się na posiłek, po którym, dzięki nabranym siłom, mogli zobaczyć kolejną atrakcję Poznania, czyli Palmiarnię, największą w kraju i jedną z największych w Europie ekspozycję egzotycznych roślin i ryb.

Na koniec dnia udaliśmy się na zasłużony wypoczynek w Schronisku Młodzieżowym, aby wczesnym rankiem, po zjedzeniu śniadania, pojechać tramwajem do firmy PROMAG S.A. i tam zwiedzić wystawę „Magazyn Przyszłości”.

„Magazyn Przyszłości” to ekspozycja umieszczona na terenie jedynego w Polsce Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A. Celem ekspozycji jest interaktywna prezentacja trendów i najbardziej nowoczesnych rozwiązań związanych z intralogistyką. Najbardziej aktualne rozwiązania dotyczące magazynowania zaprezentowane są przy użyciu najnowszych technologii multimedialnych.

Wizyta w CTM rozpoczęła się od symulowanej jazdy wózkiem widłowym, po czym uczniowie zapoznali się z ofertą firmy "Promag". Mogli zobaczyć demonstracyjne stanowisko kompletacyjne, regał pick-by-light oraz system gęstego składowania ze zdalnie sterowanym wózkiem wahadłowym AutoMAG.

Po obejrzeniu prezentacji w „Kinie Nowoczesny Logistyk” wszyscy z wielką uwagą zapoznali się z w pełni zautomatyzowaną linią transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania w magazynie, która jest centralną częścią MAGAZYNU PRZYSZŁOŚCI.  Zastosowane zostały tam najnowsze technologie i rozwiązania z dziedziny robotyki, automatyki i identyfikacji produktów. W skład linii wchodzą m.in. regały z układnicami, automatyczne przenośniki zintegrowane z owijarką oraz robotami COMAU.

Klienci firmy PROMAG SA nie muszą sobie wyobrażać jak będzie wyglądać ich magazyn, warsztat, wyposażony w produkty firmy PROMAG SA. Z pomocą przyjdą stanowiska konfiguracyjne, przy których, z pomocą profesjonalistów, każdy będzie mógł zobaczyć wizualizację swojego pomysłu i sprawdzić jak wizja prezentować się będzie w rzeczywistości. Również i my mogliśmy zobaczyć jak wyglądałby wymyślony przez nas magazyn.

Przed opuszczeniem gościnnych progów firmy „Promag” Pan Artur Łowigus, który oprowadzał nas po „Magazynie Przyszłości”, wręczył wszystkim pamiątkowe torby z reklamowymi gadżetami.

Zanim udaliśmy się do schroniska po bagaże, odwiedziliśmy poznańskie koziołki na starym rynku.

Podczas wyczerpującego pobytu w Poznaniu, nikt nie zapominał o częstej regeneracji sił w licznych barach i pizzeriach.

Większość uczestników nie może doczekać się kolejnego wyjazdu, który odbędzie się już wkrótce. W końcu pasażerski transport kolejowy i drogowy oraz komunikacja miejska to również logistyka!

 ankieta1 752x440 658x385

konkurs

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo