KwalifikacyjneKursyZawodowe

Kursy zawodowe

Licznik odwiedzin

1932541
Wizyt dziś
Wizyt wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
711
802
711
26642
35941
1932541

Trwa szkolenie żeglarskie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przygotowujące do egzaminu na patent żeglarza jachtowego zorganizowane i  finansowane dzięki staraniom władz Starostwa Powiatowego w Pucku i zaangażowaniu dyrektorów szkół PCKZiU i LO oraz nauczycieli – instruktorów żeglarstwa.

Uczniowie naszego Centrum biorący udział w kursie to przede wszystkim mechanicy i szkutnicy z III i II TM ale także uczeń z I TL.

 

Na początku maja zaczęły się pierwsze zajęcia praktyczne i teoretyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: PCKZiU w Pucku (2 załogi) I LO w Pucku (2 załogi) oraz ZSP w Kłaninie (1 załoga). Zajęcia odbywają się na łodziach żaglowych klasy Puck na wodach Zatoki Puckiej.Uczniowie biorący udział w szkoleniu nie ponoszą żadnych kosztów za instruktaż a dzięki niemu wykształcają nowe umiejętności żeglarskie, zapoznają się ze specyficzną terminologią, węzłami żeglarskimi, podstawami nawigacji i meteorologii oraz zasadami współdziałania na jachcie i udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki tym umiejętnością i zdanemu egzaminowi na patent żeglarza będą mogli dalej już samodzielnie realizować swoje pasje, odkrywać nowe ekscytujące sposoby spędzania czasu wolnego na wodach zarówno morskich jak i śródlądowych oraz poczuć nie tylko ducha przygody ale też współpracy i współodpowiedzialności całej załogi za wszystkich jej członków i powierzony im jacht.

Zapraszam również do zapoznania się z aktualnymi uprawnieniami na poszczególne patenty żeglarskie pod linkiem:Rozporządzenie dot. żeglarstwa

Tekst i zdjęcia:

Dariusz Knitter

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo