tydzien przedsiebiorczosciŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa, która ma zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się sytuacją gospodarki. Obowiązująca w Polsce gospodarka wolnorynkowa nastawiona jest na własność prywatną, pod którą powinno się rozumieć min. możliwość zakładania własnej działalności gospodarczej.

Jak co roku, w naszej szkole, obchodziliśmy Tydzień Przedsiębiorczości. Tym razem inicjatywę podjął SAMORZĄD UCZNIOWSKI naszej szkoły, chcąc zaszczepić ducha kreatywności i zaradności wśród młodzieży. Opiekunem przedsięwzięcia była p. Joanna Antkowiak – Reglińska.
W ramach tego wydarzenia 17 listopada 2014 roku odbyła się lekcja przedsiębiorczości dla klas I TŻUiG, II bk i III TŻUiG pod hasłem: NO LIMIT!, którą poprowadziły Panie z Centrum Kreatywnego (Nastoletnia bizneswoman- Oriflame Twoja szansa na sukces) oraz Pani z Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miasta Gdyni ( Jak rozpocząć działalność gospodarczą).

Natomiast 20 listopada SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z PRZEDSTAWIECIELAMI WSZYSTKICH KLAS ORAZ OPIEKUNAMI ( p. J. Antkowiak – Reglińska, p. B. Wochna, p. A. Nowak), wybrał się na wycieczkę edukacyjną do Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, aby wziąć udział w warsztatach dla młodzieży w zakresie podstaw przedsiębiorczości: Jak stworzyć sklep, który pokochają klienci. Wyprawa Samorządu Uczniowskiego miała także aspekt rekreacyjny, czyli deser w postaci projekcji filmu w kinie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za czynny udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości!

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo