p1860758aW piątek 12 kwietnia rozpoczęły się 16. Gdańskie Targi Turystyczne. W Targach tych od kilku lat uczestniczą uczniowie naszej szkoły. W tym roku mieli oni okazję, podobnie jak i goście targów poznać ciekawe oferty wyjazdowe do Chorwacji, Węgier, Skandynawii, Egiptu, Indonezji, Turcji, Włoch, Niemiec i Rosji na czele z Kaliningradem i Wielkim Nowgorodem, które partnerują GTT 2013.
Podczas tegorocznych Targów nowością była STREFA KULTURY. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentował się m.in. Gdański Teatr Szekspirowski, Europejskie Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum. Targom towarzyszyły Salony Sportu i Rekreacji ACTIVITY EXPO oraz KAJAK EXPO.  Centrum Wystawienniczo – Kongresowe AMBEREXPO, w którym odbywały się Targi GTT, zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu PGE ARENA Gdańsk.

Wyróżnikiem Gdańskich Targów Turystycznych było nawiązywanie do najważniejszych wydarzeń wpływających na rozwój turystyki zarówno na Pomorzu jak i w Polsce. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była funkcjonująca od paru miesięcy zasada Małego Ruchu Granicznego, skutecznie zwiększająca wymianę turystyczną pomiędzy Polską i Rosją, dlatego też gośćmi specjalnymi targów będą m.in. Kaliningrad i Wielki Nowgorod. Przysmaki kuchni rosyjskiej, ballady i romanse wykonywane „na żywo” przypadły do gustu uczniom naszej szkoły jak i innym uczestnikom zwiedzającym ekspozycje targowe.

 

Tekst i zdjęcia
Piotr Widerski

 

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo